łoś

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS; Unsplash

Z Warszawy

Łoś zauważony na moście w Warszawie. Musiał uciekać przed pędzącym pociągiem

2024-06-25 16:16

Media społecznościowe obiega zadziwiające nagranie, na którym widać łosia przechadzającego się mostem kolejowym w Warszawie. Po chwili w kadrze pojawia się pociąg, a zwierzę zaczyna w popłochu uciekać. Na szczęście łosiowi udało się ostatecznie bezpiecznie powrócić do lasu.

Łoś na moście w Warszawie

Nagranie z łosiem w roli głównej trafiło do mediów 24 czerwca. Na filmie zobaczyć można zwierzę, które początkowo spokojnie spaceruje, po czym zaczyna uciekać przed gnającym prosto na nie pociągiem. Ostatecznie widać, że maszyniście udało się wyhamować, tak aby łosiowi nic się nie stało.

Jak się później okazało, zwierzęcia już od kilku dni szukali pracownicy Lasów Miejskich-Warszawa. Pomagali im w tym nawet policjanci. Jak przekazał TVN Warszawa, ostatecznie łosia udało się znaleźć i bezpiecznie przetransportować do lasu.

- W Warszawie, to nie jest nowinka, one od wielu lat są i będą. Populacja się zwiększa, ponieważ nie ma naturalnego wroga - powiedział w rozmowie z redakcją Grzegorz Bezpalko z Lasów Miejskich-Warszawa.

Jak dobrze znasz piosenki o Warszawie? Quiz

Pytanie 1 z 8
W której piosence Maryla Rodowicz śpiewa: "To był maj, pachniała Saska Kępa szalonym, zielonym bzem"?
Oni wygrali test wiedzy o Warszawie. "Nie można wiedzieć wszystkiego o stolicy"