Lotnisko Chopina gotowe na zimę 2020

i

Autor: Facebook/Lotnisko Chopina Lotnisko Chopina gotowe na zimę 2020. Tak wygląda sprzęt, który będzie walczył ze śniegiem

Lotnisko Chopina gotowe na zimę 2020! Ten sprzęt pokona największy śnieg [ZDJĘCIA]

2020-11-24 18:13

Zima 2020 zbliża się wielkimi krokami. Śniegu w Warszawie jeszcze nie było, ale temperatury są już bliskie zera. Jak do zimy jest przygotowane Lotnisko Chopina? Sprzęt, którym dysponuje jest imponujący!

Instalacja grzewcza - co sprawdzić przed zimą

Zima 2020 na Lotnisku Chopina

Zima 2020 początkowo ma być łagodna. Jak zdradzają synoptycy, pierwszy śnieg w centralnej Polsce pojawi się dopiero w połowie grudnia. Jednak Lotnisko Chopina nie chce się dać zaskoczyć i już przygotowało prawdziwą artylerię! Zakończono przegląd sprzętu zimowego, który pozwoli na sprawne funkcjonowanie lotniska nawet podczas największej śnieżycy!

Czytaj także: Czy to już pierwszy śnieg? Wyjątkowe zjawisko w Puszczy Kampinoskiej w listopadzie

Akcja Zima na Lotnisku Chopina

- Praca Akcji Zima to kombinacja informacji pozyskanych dzięki technice (prognozy pogody, system wczesnego ostrzegania ICE ALERT) z doświadczeniem i wiedzą personelu lotniskowego. Warto zaznaczyć, że pod względem pogodowym nasze lotnisko jest wyzwaniem dla Służby Utrzymania. Warunki atmosferyczne sprawiają, że często temperatura waha się w okolicach 0°C, a to oznacza ciągłą konieczność zabezpieczenia płyty lotniska przed możliwością oblodzenia - informuje Lotnisko Chopina.

Czytaj także: Bon turystyczny 500 plus: Czy można nim zapłacić za ferie? Do kiedy jest ważny?

Przegląd sprzętu zakończył się pozytywnie. - Przede wszystkim jest to ostatni generalny sprawdzian gotowości – jeszcze przed działaniami, które wymuszą zimowe warunki. Wszystko po to, by pasażerowie nie odczuli żadnych trudności i mogli bezpiecznie podróżować - dodaje dział prasowy lotniska.