Rafał Trzaskowski

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS / EAST NEWS Rafał Trzaskowski

pieniądze

Majątek Rafała Trzaskowskiego: dwa mieszkania, kilkadziesiąt tysięcy złotych na koncie

Ile miesięcznie zarabia prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, a także jaki ma majątek - oszczędności w gotówce i nieruchomości? Sprawdzamy oświadczenie majątkowe.

Ile zarabia prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski?

Na początku 2022 roku prezydent Warszawy, podobnie jak włodarze innych miast, otrzymał decyzją Rady Miasta wysoką podwyżkę, która wynikała z przyjętej przez Sejm ustawy. Miesięczna pensja Rafała Trzaskowskiego, uwzględniając dodatki, wynosi dokładnie 18 293,20 zł brutto, czyli blisko 12 tys. zł netto ("na rękę"). 

Co ciekawe, więcej od prezydenta stolicy zarabiają jego zastępcy, którzy pobierają po ok. 30 tys. zł brutto miesięcznie.

Rafał Trzaskowski ma także inne źródła dochodu. W 2021 roku za wykłady w Collegium Civitas otrzymał w sumie ponad 34 tys. zł brutto. Ponad 18 tys. zł trafiło na jego konto z ZAiKS-u, a 8,6 tys. zł od Związku Artystów Wykonawców "STOART".

Oświadczenie majątkowe Rafała Trzaskowskiego

Jaki majątek ma Rafał Trzaskowski? Z oświadczenia majątkowego za 2021 rok wynika, że prezydent Warszawy wraz z żoną miał 57 tys. złotych i 7,5 tys. euro odłożone na koncie.

Trzaskowski ma wraz z żoną dwa mieszkania: 79 m2 o wartości 1 mln zł i 103,5 m2 o wartości 1,1 mln zł. Żona jest właścicielką mieszkania o pow. 38 m2 o wartości ok. 350 tys. zł oraz działki o wartości 70 tys. zł.

Trzaskowski ma volvo xc70 z 2011 roku. Do oświadczenia wpisał także meble po rodzicach, których wartość przekracza 10 tys. zł.

Przeczytaj także: Kto mógłby zostać następnym prezydentem Warszawy? Przodują dwa nazwiska

Trzaskowski pochwalił się autobusem na wodór. Miasta nie stać jest na jego zakup