Zlot Poloneza na Plaży Romantycznej

i

Autor: UD Wawer Zlot Poloneza na Plaży Romantycznej 2023

Majówka 2024

Majówka 2024. III Rajd Poloneza w Warszawie. W planach piknik na plaży i parada zabytkowych aut

2024-05-02 15:51

Majówkę 2024 w Warszawie wypełnią atrakcję. Jednym z najciekawszych wydarzeń będzie III Rajd Poloneza, czyli impreza skierowana do fanów motoryzacyjnych zabytków. Kiedy i gdzie odbędzie się event? Sprawdźcie szczegóły!

Majówka 2024. III Rajd Poloneza w Warszawie

III Rajd Poloneza zaplanowano na piątek, 3 maja. Impreza rozpocznie się o godz. 9:00 na Plaży Romantycznej w Wawrze.

- Na zlocie podziwiać będziemy nie tylko Polonezy, ale też Fiaty 125p, Syrenki, Warszawy oraz licencyjne Fiaty produkowane na warszawskim Żeraniu. W tym roku spodziewamy się przyjazdu gwiazd zlotu - rajdowych Polonezów 2000. Będzie można więc zobaczyć prawdziwe rajdowe maszyny, porozmawiać z ich kierowcami i posłuchać ich legendarnych włoskich silników konstrukcji Aurelio Lamprediego - przekazali przedstawiciele wawerskiego ratusza.

Wydarzenie otworzy piknik na plaży, który potrwa do godz. 13:00. Wtedy ruszy auto-parada z ok. 500 zabytkowymi i historycznymi autami pod biało-czerwonymi flagami. - Kolumna pod eskortą warszawskiej Policji pojedzie Wałem Miedzeszyńskim, Wisłostradą pod Zamkiem Królewskim na największą w Europie tego typu budowlę - Twierdzę Modlin - poinformowali urzędnicy.

Kolumna dotrze do Twierdzy Modlin ok. godz. 14:00. Tam odbędzie się piknik z konkursami, pokazami oraz wystąpieniami gości. Impreza zakończy się dopiero późnym wieczorem.

"Trójkąt bermudzki" w Warszawie - zobacz zdjęcia:

InterCars Ikony Motoryzacji na PGE Narodowym