Wydarzenia

Marsz dla Życia i Rodziny ruszył ulicami Warszawy. Tak wyglądało wydarzenie [ZDJĘCIA]

2024-06-16 17:19

W niedzielę, 16 czerwca, pod hasłem "Zjednoczeni dla życia, rodziny, Ojczyzny", ulicami Warszawy przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Jego uczestnicy wyrażali sprzeciw m.in. wobec liberalizacji prawa aborcyjnego i legalizacji związków partnerskich. Zobaczcie zdjęcia z wydarzenia w galerii.

Marsz dla Życia i Rodziny 2024 w Warszawie - zdjęcia

Przemarsz poprzedziła msza w kościele św. Aleksandra, po której zgromadzeni wyruszyli z placu Trzech Krzyży przed Sejm, następnie Alejami Ujazdowskimi przeszli obok Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przed Belweder.

Przed Sejmem dyrektor Centrum Życia i Rodziny Marcin Perłowski mówił, że uczestnicy Marszu sprzeciwiają się "zamachowi na życie nienarodzonych dzieci". Tłum skandował m.in.: "Politycy, czy słyszycie, brońcie rodzin, brońcie życia!". Uczestnicy odmówili również dziesiątkę różańca.

Podczas wydarzenia padały hasła sprzeciwiające się nie tylko aborcji, ale również związkom partnerskim, projektom karania za mowę nienawiści czy zmianom w programach szkolnych.

Perłowski ogłosił, że w tym tygodniu zostanie zawiązany komitet organizacyjny inicjatywy ustawodawczej mającej na celu wprowadzenie prawnej ochrony nieletnich przed pornografią. - Będziemy zbierać podpisy pod tym projektem i pójdziemy z nim do Sejmu - poinformował.

Zdjęcia z tegorocznego Marszu znajdziecie poniżej:

Zabytkowy niemiecki tramwaj na ulicach Warszawy