Nike

i

Autor: AP PHOTO/JEFF CHIU

Biznes

Masowe zwolnienia u kultowego producenta odzieży sportowej. Pracę tracą setki osób

2024-04-22 15:37

Gigant produkcji odzieży i obuwia sportowego firma Nike rozpoczęła intensywne poszukiwania oszczędności. Niestety, w ramach nowego planu na najbliższe trzy lata, zdecydowano o przeprowadzeniu masowych zwolnień. Jak informują amerykańskie media, niebawem pracę straci ponad 700 osób z głównej siedziby marki w Oregonie.

Masowe zwolnienia w Nike

Redukcja zatrudnienia w Nike ma docelowo ograniczyć koszty działalności przedsiębiorstwa. Firma chce w ten sposób przygotować się do prognozowanego spadku przychodów w pierwszej połowie przyszłego roku fiskalnego.

Tym samym, z końcem czerwca br. pracę w siedzibie Nike w Beaverton stracić ma aż 740 osób. O planach spółki miały już zostać poinformowane lokalne władze.

Niestety, najprawdopodobniej nie będzie to koniec zwolnień. Jak przypomina Reuters, niedawno przedsiębiorstwo zapowiedziało redukcję całkowitego zatrudnienia o 2 proc. czyli ok. 1,6 tys. stanowisk.

Łącznie, w ciągu najbliższych trzech lat, Nike chce zaoszczędzić aż 2 mld dol. Poza zwolnieniami przedsiębiorstwo dokona więc również dokładnego przeglądu asortymentu, co może prowadzić do konkretnych zmian w ofercie.

Galerie i centra handlowe w Warszawie - zobacz zdjęcia:

Szef z piekła rodem i mobbing. Jak zmienia się kultura pracy? Alicja Kotłowska | Nie ma głupich pytań