Masz tylko kilka dni! Sprawdź, do kiedy złożyć wniosek o wakacje kredytowe

i

Autor: pixabay.com Masz tylko kilka dni! Sprawdź, do kiedy złożyć wniosek o wakacje kredytowe

Wakacje kredytowe: Sprawdź, do kiedy i jak złożyć wniosek. Masz tylko kilka dni!

2022-07-28 8:13

Wakacje kredytowe w Polsce. Ustawa wchodzi w życie już w tym tygodniu. Możliwość składania wniosków zostanie udostępniona w piątek 29 lipca. To oznacza, że kredytobiorcy, którzy chcą uniknąć płacenia sierpniowej raty muszą się pośpieszyć. Jak złożyć wniosek o wakacje kredytowe? Do kiedy można składać wnioski o wakacje kredytowe? Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Spis treści

  1. Wakacje kredytowe w Polsce [ZASADY]
  2. Wakacje kredytowe 2022: Kto może złożyć wniosek?
  3. Wakacje kredytowe 2022: Do kiedy złożyć wniosek?
  4. Wakacje kredytowe 2022: Jak złożyć wniosek?

Wakacje kredytowe w Polsce [ZASADY]

Wakacje kredytowe w Polsce to nowy program rządu, który ma pomóc kredytobiorcom. W związku z rosnącymi stopami procentowymi, raty kredytów w niektórych przypadkach wzrosły dwukrotnie! Według ustawy ws. wsparcia kredytobiorców, wakacje pozwolą na odroczenie spłaty kredytu hipotecznego udzielonego w polskiej walucie łącznie przez 8 miesięcy: po 2 miesiące w trzecim i czwartym kwartale tego roku i po 1 miesiącu w każdym z czterech kwartałów przyszłego roku. Okres kredytowania wydłuży się o liczbę miesięcy, kiedy skorzystało się z zawieszenia spłaty kredytu.

Czytaj także: Wakacje kredytowe 2022 już od sierpnia! Kto skorzysta z pomocy? Zobacz jak złożyć wniosek

Wakacje kredytowe 2022: Kto może złożyć wniosek?

Dla kogo wakacje kredytowe 2022? O wakacje kredytowe może starać się każdy kredytobiorca, bez względu na dochód. Ulgi należą się jednak wyłącznie na kredyt dotyczący nieruchomości, w której sami mieszkamy. Konieczne jest też złożenie wniosku o wakacje kredytowe do banku.

Wakacje kredytowe 2022: Do kiedy złożyć wniosek?

Ustawa ws. wsparcia kredytobiorców wchodzi w życie w piątek 29 lipca. To właśnie tego dnia banki powinny udostępnić swoim klientomspecjalne wnioski o wakacje kredytowe. Zgodnie z ustawą, wniosek musi być złożony najpóźniej dzień przed wymaganą płatnością raty.Oznacza to, że jeśli zamierzamy z korzystać z wakacji kredytowych już w sierpniu, a data płatności przypada na 1 sierpnia, mamy zaledwie kilka dni na złożenie wniosku.

Czytaj także: Wakacje kredytowe 2022 i 2023. To pomoc rządu dla kredytobiorców. Na czym dokładnie polega?

Wakacje kredytowe 2022: Jak złożyć wniosek?

Wnioski będą udostępnione 29 sierpnia na stronach internetowych banku. Wypełnienie formularza ma zająć kilka minut. Zdecydowana większość banków już od piątku będzie przyjmować wnioski. To zadeklarowały m.in. PKO BP, Pekao S.A., BNP, Getin Bank, mBank, Alior, Santander czy ING. Bank Milenium zapowiedział, że wnioski zacznie przyjmować w poniedziałek 1 sierpnia, ale jak zaznacza rzecznik rządu - nie spełnia to wymogów ustawy. Poza ING i Getin Bank, placówki zapewniają że wniosek o wakacje kredytowe będzie można złożyć także w dniu płatności raty. Należy pamiętać, że dla każdego odroczenia raty należy złożyć osobny wniosek.

Marek Zuber: Wakacje kredytowe powinni brać wszyscy

Waluty świata [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Milion boliwarów wenezuelskich kosztuje dziś: