Mata wypuścił nowy utwór! O czym jest Patoreakcja?

i

Autor: Mata - Patoreakcja, YouTube/SBM Label, zrzut ekranu Mata wypuścił nowy utwór! O czym jest "Patoreakcja"?

Mata wraca z nowym utworem i znowu szokuje! O czym jest "Patoreakcja"? [TELEDYSK]

2021-03-30 21:43

Mata wraca z nowym utworem "Patoreakcja" i znowu szokuje. Autor "Patointeligencji" zarapował m.in. o reakcjach na głośny premierowy numer. W teledysku młodego warszawiaka znajdziemy m.in. Kubę Wojewódzkiego czy Martę Linkiewicz. Posłuchaj "Patoreakcji"!

Mata to absolwent elitarnego liceum im. Stefana Batorego w Warszawie. Jest też synem znanego prawnika, profesora Marcina Matczaka, który wykłada na Wydziale Prawa i Administracji UW. Sławę zyskał po wypuszczeniu w 2019 utworu "Patointeligencja", w którym rapuje o młodzieży z dobrych domów i szkół. Opowiada m.in. o alkoholu, narkotykach czy przygodnym seksie.

"Patointeligencja" szybko została okrzyknięta manifestem młodego pokolenia i w dwa dni zyskała blisko 2 miliony wyświetleń w serwisie YouTube. Do tej pory utwór ma ponad 45 mln wyświetleń.

Czytaj także: Mata wydał nowy kawałek. O czym nawija w NOBOCOTEL z Januszem Walczukiem?

Do sieci właśnie trafił najnowszy teledysk Maty. "Patoreakcja" to utwór, w którym młody raper opowiada o reakcjach na jego pierwszy utwór "Patointeligencja". Wspomina m.in. zachowanie mediów, którzy chcieli rozmawiać z jego rodzicami, a także dyrekcją, by dowiedzieć się o nim jak najwięcej. Mata przyznał też, że otrzymywał wiadomości od rozgoryczonych kobiet, które uważały, że "Patointeligencja" gorszy ich dzieci. Młody raper zaatakował także polski rząd i Telewizję Polską sugerując, że po wypuszczeniu utworu próbowano wyciągnąć konsekwencje m.in. wobec jego ojca, który jest profesorem prawa na Uniwersytecie Warszawskim. - Media PiS-owskie chciałyby zająć się Matą seniorem. To święty człowiek, a to, co robię, jest moim wyborem - słyszymy w "Patorakcji".

Czytaj także: Mata wymiata na parkiecie! Przerobił wielki hit wszystkich dyskotek

W teledysku młodego autora pojawia się kilka znanych twarzy, m.in. Kuba Wojewódzki czy Marta Linkiewicz, ale także Solar czy Białas. Utwór zaledwie kilka godzin od publikacji ma już blisko 500 tysięcy wyświetleń w serwisie YouTube.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Gry jak serialowe tasiemce | ESKA XD - Blogier #19

Slang młodzieżowy 2021 - znasz nowe słowa ze słownika nastolatków?

Pytanie 1 z 9
Instrybutor to tak naprawdę: