dziecko

i

Autor: Unsplash

Edukacja

Matematyka online w każdej podstawówce w Warszawie. Nowy program pomoże uczniom

2024-02-29 14:22

Pod koniec lutego Warszawa zainaugurowała nowy miejski projekt edukacyjny, którego głównym celem jest wsparcie uczniów ze szkół podstawowych w nauce matematyki. Dzieci będą mogły korzystać ze specjalnych platform edukacyjnych i narzędzi online. Zgodnie z bieżącymi założeniami program ruszy już w nowym roku szkolnym.

- Często słyszę takie pytanie, również od moich dzieci: dlaczego uczymy się matematyki? Wtedy im tłumaczę, to co zawsze tłumaczył mi mój ojciec, że to nie jest tylko kwestia prostych zdolności, tylko to jest kwestia abstrakcyjnego myślenia, kojarzenia faktów i generalnie rozwoju umiejętności uczenia się. Chcemy, aby nasi uczniowie szkół podstawowych mieli jak najlepszy start na kolejnych etapach edukacyjnych. Dlatego od nowego roku szkolnego uruchamiamy nowe działania związane ze wsparciem uczniów klas 4-8 w nauce matematyki online - podkreślił prezydent Rafał Trzaskowski podczas specjalnej konferencji prasowej.

Nowy program w Warszawie umożliwi naukę matematyki online

Jak zaznaczył stołeczny ratusz, na tle reszty kraju dzieci w Warszawie radzą sobie z nauką matematyki naprawdę dobrze. Aby mogły dalej się rozwijać, miasto uruchamia nowy program, w ramach którego szkoły podstawowe w każdej dzielnicy "będą mogły wybrać formę wsparcia w nauce matematyki korzystając z nowoczesnych aplikacji i platform edukacyjnych". - Te rozwiązania zapewniają również bieżącą ocenę wyników osiąganych przez uczniów - dodano.

Przewodnicząca Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska przekazała, że projekt będzie kosztował 14,5 mln zł. Miasto chce nadal szeroko inwestować w edukację - oświata zajmuje najwyższą pozycję w budżecie rady.

Na ten moment część warszawskich uczniów korzysta już z projektu zorganizowanego przez Politechnikę Warszawską. Chodzi o "Zeszyt.online", dzięki któremu nauczyciele i uczniowie otrzymują dostęp do zgodnej z podręcznikami platformy internetowej. - Na podstawie tej informacji system dobiera uczniom zadania zgodne z tematem lekcji, uzależniając poziom trudności do bieżących predyspozycji ucznia. System "Zeszyt.online" jest wykorzystywany zarówno na lekcjach matematyki, jak i w domu - opisali stołeczni urzędnicy.

Nowa siedziba Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce-Letnisku - zobacz zdjęcia:

Trzaskowski uczy dzieci. Prezydent w przedszkolu na lekcji angielskiego