Rzeka

i

Autor: Robert Dakowski flickr.com Rzeka

MAZOWSZE: policjanci ratowali złodzieja - mężczyzna uciekał wpław przez rzekę

2021-05-18 12:09

Zanim przewieziono go na komendę, trzeba mu było udzielić pomocy przedmedycznej. Wszystko przez to, że 39-letni mężczyzna uciekał od funkcjonariuszy płynąc wpław przez rzekę Radomkę! Więcej na ten temat dowiecie się z naszego artykułu.

Policjanci z kozienickiej komendy zatrzymali 39-latka, który ukradł kable telekomunikacyjne. Kilka godzin później zatrzymali mężczyznę pomagającego mu w tym procederze. Jeden ze złodziei został zatrzymany po tym, jak pokonał rzekę Radomkę wpław. Choć udało mu się dotrzeć na drugi brzeg, nie mógł kontynuować ucieczki - mężczyzna był bowiem tak wyziębiony, że potrzebował przede wszystkim pomocy funkcjonariuszy. Do tego zdarzenia doszło w sobotę 15 maja. To wtedy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach otrzymał informację, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Kozienice dwóch mężczyzn kradnie linie telekomunikacyjne. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się nie miejsce zgłoszenia interwencji, gdzie na ich widok mężczyźni zaczęli uciekać.

Spektakularne zatrzymanie włamywaczy na Mazowszu

Wpław przez Radomkę

Jeden z uciekinierów wskoczył do rzeki Radomki. Udało mu się przepłynąć nurt, ale funkcjonariusze zatrzymali go na drugim brzegu. Z uwagi na fakt, iż mężczyzna był mokry i wyziębiony, policjanci musieli mu udzielić pomocy przedmedycznej. Dopiero po tym mogli go doprowadzić do kozienickiej komendy. Kilka godzin później funkcjonariusze zatrzymali również drugiego złodzieja. Był to 28-latek z powiatu kozienickiego. Ponadto u 39-latka z Kozienic funkcjonariusze znaleźli narkotyki. Obaj przestępcy staną teraz przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8.

Źródło: mazowiecka.policja.gov.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Czy chciałbyś być policjantem?