Sokół z PKiN

i

Autor: PKiN materiały prasowe / fot. Jacek Turczyk Sokół z PKiN

Pałac Kultury - MAŁE SOKOŁY wykluły się na PKiN! Zobaczcie urocze pisklęta! [WIDEO]

2021-05-18 9:54

W gnieździe na szczycie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie wykluły się cztery sokoły wędrowne! To dzieci znanej warszawskim sokolnikom pary - Franka i Gigi. Urocze pisklęta będą teraz zaobrączkowane. W naszym artykule znajdziecie zaś wideo, na którym zobaczycie małe sokoły z PKiN.

Małe sokoły z Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie są, trzeba przyznać, przeurocze! To potomstwo Franka i Gigi - pary sokołów, której gniazdo mieści się na szczycie PKiN, bezpośrednio pod iglicą. Cztery młode wykluwały się pod koniec kwietnia. Ptaszki szybko rosną dokarmiane przez Gigę, co widać na jednym nagraniu, które znajdziecie w dalszej części artykułu. Na 18 maja zaplanowano obrączkowanie maluchów. Zajmą się tym członkowie Stowarzyszenia Na Rzecz Dzikich Zwierząt "Sokół", którzy opiekują się warszawskimi sokołami. Maluchy otrzymają obrączki ornitologiczno-obserwacyjne, które pozwolą sokolnikom zidentyfikować ptaki, gdziekolwiek się pojawią. Koniecznie zobaczcie małe sokoły z PKiN.

Sousa ogłosił kogo zabiera na EURO. Mamy nazwiska

Małe sokoły karmione przez mamę - WIDEO

Pisklęta na szczycie Pałacu Kultury wykluwały się pod koniec kwietnia. Pierwszy ptak ujrzał światło dzienne 23.04. Kolejne 24, 25 i 29 kwietnia. Od tego czasu sporo podrosły. Zadbała o to Giga, ich matka. Zobaczcie, jak karmi swoje potomstwo.

Ważnym etapem w życiu sokołów jest ich obrączkowanie. To właśnie dzięki temu można zidentyfikować konkretne ptaki. Obrączkowanie maluchów z PKiN zaplanowano na 18 maja. Na poniższym wideo widać, że Giga zadbała o to, by pisklęta były w tym dniu dobrze odżywione.

Sokoły PKiN ONLINE - gdzie obserwować ptaki?

Życie sokołów z Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie można obserwować na żywo! Przy gnieździe znajduje się kamera przekazująca obraz przez 24 godziny na dobę. Sokoły możecie podglądać na stronie Stowarzyszenia na Rzecz Dzikich Zwierząt "Sokół", którą znajdziecie klikając tutaj.

Franek i Giga - sokoły z Pałacu Kultury

Rodzicami czwórki są Franek i Giga. Franek urodził się w 2008 roku na kominie fabryki drożdży w Józefowie. Giga wykluła się zaś w 2013 roku na kominie KGHM w Głogowie. Obecnie para gniazduje na szczycie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!