Ruszył nabór do szkół ponadpodstawowych w stolicy! Czeka blisko 21 tys. miejsc

i

Autor: Pixabay Ruszył nabór do szkół ponadpodstawowych w stolicy! Czeka blisko 21 tys. miejsc

Ruszył nabór do szkół ponadpodstawowych w stolicy! Czeka blisko 21 tys. miejsc

2021-05-18 8:11

Choć jeszcze nie napisali egzaminów, już mogą składać wnioski o przyjęcie do szkoły! Ruszyła rekrutacja do stołecznych szkół ponadpodstawowych. Na ósmoklasistów czeka blisko 21 tysięcy miejsc. Najwięcej w liceach ogólnokształcących, jednak kandydaci mogą też składać podania do techników i branżowych szkół I stopnia.

Nabór do szkół ponadpodstawowych w Warszawie

Wystartował nabór do stołecznych szkół ponadpodstawowych! W tym roku na kandydatów czeka blisko 21 tysięcy miejsc. Najwięcej, bo ponad 13 800, w liceach ogólnokształcących - mówi rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk. I dodaje, że miasto przygotowało w tym roku specjalny przewodnik.

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...

- Informator jest dostępny na stronie edukacja.warszawa.pl. Kandydaci znajdą tam opisy zawodów, techników czy szkół branżowych, ale także opisy różnych klas w liceach ogólnokształcących - mówi Monika Beuth-Lutyk.

Sekrety serialu Promyk nadziei | ESKA XD - Hotplota #22

Oferta szkół ponadpodstawowych w Warszawie

Oferta szkół ponadpodstawowych w Warszawie jest w tym roku bogata. - Wiele szkół zdecydowało się na nowości. Powstają, np. klasy o profilu architektonicznym, czy dziennikarsko-politycznym - dodaje Monika Beuth-Lutyk.

Ósmoklasiści mogą składać wnioski o przyjęcie do szkoły do 21 czerwca. A w przypadku oddziałów dwujęzycznych, międzynarodowych i sportowych do końca maja.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!