Medycy nie przyszli na spotkanie z Niedzielskim. Rozmowy rozpoczną się bez nich? [PROTEST MEDYKÓW 14.09.2021, BIAŁE MIASTECZKO 2.0, ZDJĘCIA]

2021-09-14 15:45

Medycy nie przyszli na rozmowę z ministrem zdrowia. Już wcześniej zapowiadali, że chcą rozmawiać w obecności premiera Morawieckiego. Adam Niedzielski zapowiada, że rozmowy się odbędą, ale bez protestujących. Kiedy? Do kiedy trwa protest medyków? Jak długo przed kancelarią premiera będzie funkcjonowało "białe miasteczko 2.0"?

Zdania nie zmieniają! Protestujący medycy chcą rozmawiać tylko w obecności premiera. We wtorek 14.09.2021 nie pojawili się na spotkaniu z ministrem zdrowia. Szef resortu "obawę przed prowadzeniem merytorycznej rozmowy i dyskusji na argumenty".

Czytaj także: W aptekach BRAKUJE SZCZEPIONEK przeciwko grypie. Czy wystarczy dla wszystkich?

- Minister powiedział, że jesteśmy bojaźliwi. To w odwrotną stronę ta sama narracja - czy premier jest bojaźliwy, że nie chce się z nami spotkać? Podtrzymujemy swój wniosek od początku, że rozmawiamy wyłącznie w obecności premieratego rządu - mówiła szefowa związku zawodowego pielęgniarek i położnych Krystyna Ptok.

Minister zdrowia zamiast spotkania z premierem proponuje czwartkowe rozmowy ze związkami, które nie biorą udziału w proteście. Jednak z "białego miasteczka" stojącego od kilku dni przed kancelarią Mateusza Morawieckiego płynie jasny przekaz: "Jeśli nie będzie obecności premiera, nie rozmawiamy".

Rozmowy bez protestujących

Adam Niedzielski zapowiedział na czwartek 16.09. kolejne rozmowy, tym razem z zespołem trójstronnym. - Tam są przedstawiciele związków zawodowych, które również nie uczestniczą w proteście. Chciałbym, żeby na tym forum w najbliższy czwartek przedyskutować kwestię co dalej z minimalnymi wynagrodzeniami. Mamy zarysowaną ścieżkę wzrostu nakładów do 7 proc. PKB - powiedział minister Niedzielski. - Bardzo żałuję, że dzisiaj do naszego spotkania nie doszło. Jednak ze względu na wagę tych spraw będziemy te problemy rozwiązywali na forum zespołu trójstronnego - dodał.

Czytaj także: Nowe KARY dla pijanych kierowców. Policja będzie zabierać samochody!

Czego domagają się medycy? [POSTULATY]

Medycy walczą m.in. po lepsze płace i warunki do pracy. Przedstawili ministerstwu w sumie osiem postulatów. Zdaniem resortu - żądania są zbyt wygórowane, bo ich realizacja kosztowałaby - tylko w przyszłym roku - ponad 100 miliardów złotych.

Białe miasteczko 2.0. Protest medyków 14.09.2021

i

Autor: Ewa Sas "Białe miasteczko 2.0". Protest medyków 14.09.2021

Jakie są najważniejsze zasady protokołu dyplomatycznego? Przydadzą się każdemu! [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Precedencja to:
Raport z Anteny 14.09