Mieszkańcy stolicy chcą zakazu palenia na balkonach! Nie brakuje jednak przeciwników

i

Autor: Pixabay Mieszkańcy stolicy chcą zakazu palenia na balkonach! Nie brakuje jednak przeciwników

Mieszkańcy stolicy chcą zakazu palenia na balkonach! Nie brakuje jednak przeciwników

2021-04-09 17:30

Ursynów, Wilanów i Włochy - to dzielnice z największą liczbą mieszkańców, którzy są za wprowadzeniem zakazu paleniach na balkonach. W ostatnich tygodniach w tej sprawie można było głosować w specjalnej ankiecie. Pomysł zainicjowała stołeczna radna, Renata Niewitecka. Jak się okazało - wśród warszawiaków panuje dwugłos.

Zakaz palenia na balkonie - Warszawa

Za wprowadzeniem zakazu palenia na balkonach jest 49,2 proc. mieszkańców. Z kolei 50,8 proc. jest przeciwko. Jak mówi radna Renata Niewitecka - najwięcej zwolenników wprowadzenia ograniczeń jest na Ursynowie.

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków

- Na Ursynowie blisko 62 proc. mieszkańców chce, by taki zakaz obowiązywał. Na drugim miejscu jest Wilanów, a na trzecim Włochy - mówi Renata Niewitecka.

ESKA XD #020 - FAME MMA, taniec na rurze i sztuczne słońce

Zakaz palenia na balkonach - od kiedy?

Jak mówi radna Renata Niewitecka - wyniki ankiet to dopiero początek. Kolejnym krokiem jest rozmowa z radą m.st. Warszawy.

- Chciałaby podjąć rozmowę na łamach Rady m.st. Warszawy i poprosić koleżanki i kolegów, żebyśmy wystosowali do mieszkańców apel o dobrych praktykach. Dlatego, że my jako Rada m.st. Warszawy nie możemy w tej sprawie uchwalić prawamówi Renata Niewitecka.

Niewykluczone, że w najbliższym czasie obywatelski projekt ustawy zakazującej palenia na balkonach trafi do Sejmu. Jednak zanim do tego dojdzie, radna Renata Niewitecka planuje przeprowadzić podobne ankiety w całej Polsce.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!