Miliony do rozdania w budżecie obywatelskim! Zgłoszono ponad 1900 projektów

i

Autor: Pixabay Miliony do rozdania w budżecie obywatelskim! Zgłoszono ponad 1900 projektów

Miliony do rozdania w budżecie obywatelskim! Zgłoszono ponad 1900 projektów

2022-02-04 15:51

Ponad 1900 projektów zgłoszonych przez mieszkańców Warszawy znalazło się w 9. edycji budżetu obywatelskiego. Teraz przyjrzą się im urzędnicy, którzy ocenią pomysły pod kątem formalnym i merytorycznym. Na najciekawsze propozycje będzie można głosować od 15 czerwca. Łącznie do rozdania jest ponad 100 milionów złotych.

Mnóstwo pomysłów w budżecie obywatelskim

Ponad 1900 projektów zgłosili mieszkańcy w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Teraz urzędnicy sprawdzą pomysły pod kątem formalnym i merytorycznym, a głosowanie na najciekawsze propozycje zacznie się w połowie czerwca. Wśród projektów zgłoszonych przez warszawiaków dominowały propozycje dzielnicowe - mówi Justyna Piwko z centrum komunikacji społecznej stołecznego urzędu miasta.

ESKA XD #041 - MORSOWANIE, PRIME MMA, UNCHARTED, ACRAZE

- Możemy powiedzieć np. o projektach mokotowskich za ok. 1 mln 700 tys. złotych, które związane są z wymianą nawierzchni rowerowej. 1 mln 400 tys. złotych to koszt projektu nasadzenia dużych drzew i montaży ławek na Pradze Południe - mówi Justyna Piwko.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Uczciwie? Przy 7/10 otwieraj szampana

Pytanie 1 z 10
Film zna każdy, ale czy pamiętasz, kto napisał najpierw "Forresta Gumpa"?

Miejskie projekty w budżecie obywatelskim

Ponad 200 propozycji to projekty ogólnomiejskie. - Dotyczą głównie bardzo kompleksowych przebudowań związanych z infrastrukturą drogową, pieszą, rowerową. Ale też jest np. projekt związany z instalacją systemu fotokatalitycznego związanego z oczyszczaniem powietrza - dodaje Justyna Piwko.

W 9. edycji budżetu obywatelskiego do wydania jest ponad 100 milionów złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!