Miód Rektorski, czyli przysmak z uli na Politchenice Warszawskiej! Pszczoły możesz obserwować online!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Miód Rektorski, czyli przysmak z uli na Politchenice Warszawskiej! Pszczoły możesz obserwować online!

2022-01-20 9:45

„Od kilku miesięcy mamy na Politechnice własne ule. Dzięki pracy mieszkających w nich pszczół i opiekującego się pasieką pszczelarza doczekaliśmy się pierwszej partii Miodu Rektorskiego” – informuje Politechnika Warszawska.

Pasieka mieści się na terenie Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT. Tworzą ją trzy ule i ok. 75 tysięcy pszczół. Zajmuje się nimi dr inż. Łukasz Boruc – pszczelarz i naukowiec z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW. Przy ulach zainstalowano kamerę, dzięki której można je obserwować 24 godziny na dobę. Transmisję można oglądać na kanale Politechniki na YouTube.

Pasieka powstała dzięki uczelnianemu Budżetowi Partycypacyjnemu. Projekt zgłosiła Daria Grzesiek, zajmująca się promocją w Biurze Projektu IDUB. Pomysł się spodobał – został wybrany do realizacji w głosowaniu studentów, doktorantów i pracowników PW.

Po miesiącach pracy przyszły pierwsze słodkie efekty – zebraliśmy ok. 15 kg miodu. Jak na uczelnię przystało, pod lupę wzięli go nasi naukowcy.

Więcej informacji --> TUTAJ

Zbudują kolejną obwodnicę Jabłonny. Urzędnicy podpisali umowę

QUIZ. Kto to powiedział? Najsłynniejsze cytaty na świecie. Wstyd ich nie znać!

Pytanie 1 z 15
„Być albo nie być – oto jest pytanie”. Tak zaczyna się monolog Hamleta. Kto jest autorem tych słów i całego dramatu?