Wydarzenia

Miss Polonia 2024. O tytuł walczą cztery finalistki z woj. mazowieckiego!

2024-06-17 15:00

Finał Miss Polonia 2024. O tytuł powalczą 24 kobiety, spośród których aż cztery reprezentują woj. mazowieckie. Poznajcie lepiej Joannę Płochów, Bożenę Worono, Aleksandrę Wielogórską oraz Annę Szaniawską.

Gala Finałowa 95. edycji konkursu Miss Polonia odbędzie się w sobotę, 28 czerwca w Warszawie.

Miss Polonia 2024 - finalistki z woj. mazowieckiego

Wśród finalistek, które będą rywalizowały o koronę, są aż cztery reprezentantki Mazowsza. Kim są, czym się interesują oraz dlaczego chcą wygrać konkurs? Tak w rozmowie z organizatorami konkursu opowiedziały o sobie same kandydatki.

Joanna Płochów

Joanna Płochów urodziła się w Warszawie. Na co dzień studiuje prawo i pracuje w administracji poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży, dodatkowo udziela się jako wolontariuszka. Jej największą pasją i drugą profesją jest taniec. Jak sama stwierdziła, udział w konkursie Miss Polonia był spontaniczną decyzją.

Dlaczego akurat ona powinna zdobyć koronę? - Niezależnie od tytułu czy końcowego wyniku, ja już jestem mega szczęśliwa, że mogę brać udział w takiej przygodzie. Chciałabym przede wszystkim wspierać innych i pokazywać, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wszystko to kwestia naszego nastawienia i ograniczeń, jakie sami sobie narzucamy. Kiedy zmienimy perspektywę i uwierzymy w siebie, to wszystkie, nawet te najbardziej szalone rzeczy okazują się być możliwe zrealizowania! Myślę, że bycie Miss Polonia to też wyróżnianie się empatią, charyzmą, ale też wartościami, jakimi kierujemy się w życiu. Oczywiście każda z nas jest piękna, ale to najważniejsze i największe piękno mamy wewnątrz siebie i wszystko to promienieje z naszego wnętrza - powiedziała Płochów.

Bożena Worono

Kolejna finalistka, Bożena Worono pochodzi z Kresów, a obecnie mieszka w Warszawie. Po ukończeniu licencjatu na Wydziale Dziennikarstwa UW studiuje kryminalistykę. Na co dzień jest śpiewaczką, prowadzącą i recytatorką. Interesuje się dziennikarstwem śledczym i pracuje jako dziennikarka i reporterka.

Jako Miss Polonia Worono chciałaby zwracać uwagę na to, jak ważne jest dbanie o zdrowie psychiczne. - Zwiększając świadomość psychologiczną oraz zapewniając rozmaite formy wsparcia emocjonalnego, możemy pomóc kobietom odzyskać poczucie własnej wartości i wewnętrznej mocy, które czasem tracą w obliczu życiowych trudności. Moje doświadczenie w dziennikarstwie, robieniu podcastów i wywiadów z psychologami i terapeutami pomoże mi w jak najskuteczniejszym docieraniu z tym przesłaniem do jak największej liczby osób. Razem możemy budować społeczeństwo, które pielęgnuje nie tylko ciało, lecz także duszę - tak, aby każda kobieta mogła cieszyć się pełnią życia i osiągać swoje cele - powiedziała.

Aleksandra Wielogórska

Trzecia finalistka z Mazowsza, Aleksandra Wielogórska także reprezentuje Warszawę. Na co dzień studiuje ekonomię i biznes międzynarodowy w Szwecji. Dwa lata liceum spędziła natomiast na sportowym stypendium w USA. W przeszłości wystąpiła w kilku musicalach.

- Uważam, że mam cechy, doświadczenie i wartości, które powinna mieć Miss. Moja determinacja do działania i pasja mogą być inspiracją dla innych. Uważam, że zasługuję na tytuł Miss Polonia ze względu na moją empatię i gotowość do niesienia pomocy. Moje życiowe doświadczenia sprawiły, że jestem silną i odporną osobą, gotową inspirować innych do osiągania swoich celów. Jako Miss Polonia mogłabym promować wartości takie jak tolerancja i równość - podkreśliła.

Anna Szaniawska

Ostatnia z finalistek z woj. mazowieckiego, Anna Szaniawska urodziła się w niewielkiej miejscowości pod Garwolinem. Na co dzień studiuje psychologię. Jej pasje to dietetyka i kosmetologia, ale również muzyka.

- Powinnam zostać Miss Polonia, ponieważ jestem autentyczna, empatyczna i świadoma. Silnie walczę o siebie i stale pracuje nad sobą. Dbam o innych i jestem bardzo tolerancyjna - powiedziała sama Szaniawska.

Miss Polski 2024 - FINALISTKI. Oto wszystkie kandydatki do korony najpiękniejszej, zdjęcia:

Listen on Spreaker.