Młodzieżowe Słowo Roku 2020: jest już pewny zwycięzca?! Nie tego spodziewali się Polacy

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Młodzieżowe Słowo Roku 2020: jest już PEWNY ZWYCIĘZCA?! Nie tego spodziewali się Polacy!

2020-11-23 17:43

Młodzieżowe Słowo Roku 2020: jest już pewny zwycięzca?! Nie tego spodziewali się Polacy. Młodzieżowe Słowo Roku to wyjątkowy plebiscyt, który pozwala określić miniony rok jednym wyrażeniem! Wśród tegorocznych propozycji pojawiły się dwie, które już teraz są prawdziwymi 'czarnymi końmi' tego wyścigu!

Spis treści

  1. Młodzieżowe Słowo Roku 2020: jest już pewny zwycięzca?! Nie tego spodziewali się Polacy
  2. Młodzieżowe słowo roku - gdzie dodać propozycję?

Młodzieżowe Słowo Roku 2020: jest już pewny zwycięzca?! Nie tego spodziewali się Polacy. Rok 2020 przyniósł wiele zmian na świecie, a co za tym idzie - wiele nowych określeń na otaczającą nas rzeczywistość i ludzi.  Koronawirus i sytuacja z nim związana z pewnością przyćmiła modne słowa młodzieżowe, bo również ci młodsi skupiali się na komentarzach związanych z epidemią i protestami. Widać to już w propozycjach, jakie zostały przesłane przez uczestników konkursu. Co znalazło się wśród tegorocznych faworytów?

Młodzieżowe Słowo Roku 2020: jest już pewny zwycięzca?! Nie tego spodziewali się Polacy

Młodzieżowym Słowem Roku 2020 ma spore szanse zostać... fake news! Ma to oczywiście związek z epidemią koronawirusa w Polsce. Wśród internetowych komentarzy pojawia się również sugestia, że powinno być to używane w czasie protestów 8 gwiazdek -  ***** ***. Czy można jednak uznać je za 'słowo'?

Młodzieżowe Słowo Roku - czy wiesz, co oznaczają te nowe słowa?

Pytanie 1 z 10
Co oznacza słowo boomer?

Młodzieżowe słowo roku - gdzie dodać propozycję?

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję. Można je dodawać w specjalnym formularzu. Znajdziecie go TUTAJ. Czas do ich przesyłania kończy się 30 listopada.

Jak podkreślają twórcy plebiscytu, Młodzieżowe Słowo Roku nie musi być nowe, slangowe ani najczęściej używane. Jury w składzie: Marek Łaziński (Uniwersytet Warszawski), Anna Wileczek (Uniwersytet J. Kochanowskiego w Kielcach), Ewa Kołodziejek (Uniwersytet Szczeciński), Bartek Chaciński (Polityka) docenia głównie istotność tematu oraz kreatywność języka w opisywaniu rzeczywistości. Oznacza to, że internauci mogą mieć rację!

W tym roku wyszydełkuję sobie święta