Modernizacja zabytkowego stadionu w Warszawie zacznie się od... rozbiórki

i

Autor: Zdzisław Adam Niedźwiecki Zdzisław Adam Niedźwiecki

Modernizacja zabytkowego stadionu w Warszawie zacznie się od... rozbiórki

2021-03-17 14:44

Żoliborscy urzędnicy planują modernizację zabytkowego stadionu Marymont, która ma się zacząć od rozbiórki. Miejsc aktywiści są pełni obaw. Ich zdaniem, władze Żoliborza zabierają się do działania choć nie mają konkretnego pomysłu na przyszłość tego miejsca.

W czwartek rada miasta ma zdecydować o przeznaczeniu dwóch milionów złotych na modernizację zabytkowego stadionu na Marymoncie. Na czym będzie ona polegała? Czy są plany na to, jak będzie wyglądał zmodernizowany obiekt? Póki co wiadomo, że zacznie się od rozbiórki. Jak mówi Anna Kotowska ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, na rozbiórki trybun bocznych i przygotowanie terenu pod nową inwestycję przeznaczane są ogromne środki. Zdaniem społeczników, władze Żoliborza zabierają się do działania choć nie mają konkretnego pomysłu na przyszłość tego miejsca. Aktywiści apelują o poprzedzenie prac szeroko zakrojonymi konsultacjami społecznymi i rozpisaniem konkursu na koncepcję architektoniczną. Na chwilę obecną planowane jest "wykonanie prac rozbiórkowych trybun bocznych znajdujących się przy stadionie piłkarskim oraz przygotowanie odzyskanego terenu pod obiekt sportowy, a także podłączenie mediów takich, jak woda i ciepło technologiczne do budynku szatniowego i administracyjnego oraz energii elektrycznej do pomieszczeń magazynowych".

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Stadion RKS Marymont przy ul. Potockiej 1 w Warszawie

i

Autor: Poznaj Warszawę. Żoliborz, Krajowe Wydawnictwo Czasopism RSW "Prasa", Warszawa 1970, p. 112 Poznaj Warszawę. Żoliborz, Krajowe Wydawnictwo Czasopism RSW "Prasa", Warszawa 1970, p. 112
Protest fizjoterapeutów w Warszawie
Sonda
Oscary 2021 - najlepszy film. Kto wygra?