most na Pragę

i

Autor: ZDM Warszawa

Inwestycje

Most pieszo-rowerowy na Pragę wkrótce połączy brzegi Wisły. Widać już kolejne postępy

2023-06-02 16:09

Most pieszo-rowerowy na Pragę rośnie w oczach! Budowlańcy zajmują się obecnie montażem konstrukcji stalowej, korzystając z ogromnych żurawi. Przeprawa ma być gotowa już w przyszłym roku.

Most pieszo-rowerowy na Pragę rośnie w oczach

- Most pieszo-rowerowy przez Wisłę ma stać się nową wizytówką Warszawy. Jeszcze w grudniu zeszłego roku zakończyło się betonowanie filarów dwóch ostatnich rzecznych podpór. Zgodnie z planem, okres zimowy przeznaczony był na przygotowania do montażu konstrukcji stalowej. Plan jest konsekwentnie realizowany, dzięki czemu możemy podziwiać już pierwsze stalowe elementy przeprawy zamontowane na betonowych filarach - przekazali przedstawiciele warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich.

Jak dodali, pod koniec kwietnia po praskiej stronie został zamontowany pierwszy ze stalowych elementów konstrukcji. Wcześniej wykonawca przeprowadził intensywne prace przygotowawcze.

Czytaj również: Końcowy etap budowy wiaduktów Trasy Łazienkowskiej. Zmieni się organizacja ruchu

- Równocześnie trwały przygotowania do prac po stronie śródmiejskiej – na bulwary dostarczony został ogromny żuraw Demag CC3800 – taki sam pracuje też po stronie praskiej. Było to spore wyzwanie logistyczne, a do montażu Demaga musiała zostać użyta inna, nieco mniejsza maszyna - dowiadujemy się.

Warto zaznaczyć, że póki co prace idą zgodnie z planem. Co będzie się działo na placu budowy w najbliższym czasie? Wykonawca zamontuje podpory tymczasowe, a także będzie "spawał kolejne elementy sekcji i umieszczał je na betonowych podporach". Jednocześnie budowlańcy zajmują się m.in. przebudową kanalizacji deszczowej, czy budową nasypu zbrojonego tzw. georusztem na Wybrzeżu Kościuszkowskim.

Zobacz galerię - Budowa wiaduktów w ciągu Trasy Łazienkowskiej:

Jubileuszowy konkurs Warszawa w kwiatach. Zgłoś się!