Może pan czekać 3 dni: Skandaliczne warunki na SOR-ze w Szpitalu Czerniakowskim

i

Autor: Wikipedia CC, 2010, Fot. CLI "Może pan czekać 3 dni": Skandaliczne warunki na SOR-ze w Szpitalu Czerniakowskim

"Może pan czekać 3 dni": Skandaliczne warunki na SOR-ze w Szpitalu Czerniakowskim

2021-11-24 20:36

Kolejki, pacjenci leżący na podłodze i brak wody! Tak Szpitalny Oddział Ratunkowy w szpitalu Czerniakowskim ​opisuje jeden z pacjentów - Pan Karol, który źle się poczuł, przyszedł na SOR ze skierowaniem od lekarza. Spędził tam w oczekiwaniu na przyjęcie 15 godzin.

SOR: Na lekarza trzeba czekać nawet trzy dni!

Spędził na SOR-ze 15 godzin! Kiedy poprosił o wodę - nie dostał. To historia pana Karola, pacjenta szpitala Czerniakowskiego w Warszawie. - Najbardziej zaskoczyła mnie informacja, którą uzyskałem od personelu medycznego, że na SOR-ze mogęspędzić 72 godziny. Po 15 godzinach poprosiłem o szklankę wrzątku. Uzyskałem informację od pani pielęgniarki,że takiej możliwości nie ma, bo oddziały są pozamykane - relacjonuje pan Karol.

Czytaj także: Zaadoptuj pluszaka - pomóż zwierzakom! Wyjątkowa akcja mieszkanki Warszawy

Mężczyzna podkreśla, że w Szpitalu Czerniakowskim były tłumy. - Wszystkie miejsca były zajęte. Zdarzyły się sytuacje, że ludzie również kładli się na podłodze, ponieważ nie było łóżek na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, żeby ktoś, kto się źle czuł, mógł w ludzkich warunkach na lekarza oczekiwać - dodaje pan Karol.

Ratusz wyjaśnia sprawę

Ratusz zapowiada, że wyjaśni sprawę. - Dostaliśmy datę i godzinę przyjęcia tego pacjenta. Będziemy to oczywiście wyjaśniali. Natomiast ważna też informacja - w pierwszej też kolejności jest zapewniana opieka i pomoc medyczna pacjentom z zagrożeniem życia, a tych pacjentów jest bardzo dużo. Trafiają też do Szpitala Czerniakowskiego pacjenci covidowi - mówi Marzena Wojewódzka ze stołecznego ratusza.

Czytaj także: Niedzielski zapowiada lockdown w Polsce. "Zbliżamy się do apogeum, sytuacja jest niebezpieczna"

Ratusz planuje też rozbudowę SOR-u w Szpitalu Czerniakowskim o ponad 600 metrów kwadratowych. Ma się w nim pojawić więcej łóżek, będą wymienione posadzki, okna i drzwi, bramy wjazdowe. Remont pochłonie 13 milionów złotych i ma się zacząć w przyszłym roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Czy to objawy niedoboru witaminy B12?

Pytanie 1 z 9
Czy masz uczucie drętwienia i mrowienia rąk i nóg (tzw. parestazje)?
ESKA XD #036 - SKOKI NARCIARSKIE, TEST ZIMÓWEK, ELIF, SEKRETY FRIDAY