Muzeum w Fabryce Norblina już oficjalnie! Otwarcie jeszcze w tym roku

i

Autor: Fabryka Norblina Fabryka Norblina

Muzeum w Fabryce Norblina już oficjalnie! Otwarcie jeszcze w tym roku

2021-03-09 13:38

Muzeum w Fabryce Norblina zarejestrowało swoją działalność. Ekspozycję będzie można zobaczyć już w drugiej połowie tego roku! Zrewitalizowana fabryka to jednak nie tylko muzeum. Co jeszcze znajdziemy w tym niezwykłym obiekcie?

Rewitalizowana Fabryka Norblina położona jest w samym sercu Woli, między ulicami Prostą, Łucką i Żelazną. Na jej terenie znajduje się m.in. zabytkowy układ 10 pofabrycznych budynków oraz 50 maszyn i urządzeń. Muzeum Fabryki Norblina będzie miało niestandardowy, otwarty charakter a strefa muzealna i komercyjna będą przenikały się wzajemnie. Odwiedzający muzeum w Fabryce Norblina będą mieli do wyboru cztery ścieżki zwiedzania: Budynki i Architektura, Maszyny i Urządzenia, Ludzie oraz Wyroby. Muzeum będzie jedną z najważniejszych funkcji rewitalizowanej Fabryki Norblina. W muzeum będzie można m.in. wcielić się w rolę operatora fabrycznego pieca, a na tarasie widokowym skorzystać z lunet, dzięki którym - za pomocą specjalnych pokręteł - będzie można zmienić rzeczywisty i aktualny wygląd fragmentu fabrycznego terenu na jego historyczny odpowiednik.

Fabryka Norblina to nie tylko muzeum

Ponadto, w Fabryce Norblina znajdzie się m.in. BioBazar, foodhall z ponad 30 konceptami gastronomicznymi, butikowe kino z siedmioma salami czy Piano Bar z muzyką na żywo.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Protest Kobiet. Warszawa. Godzina po godzinie
Sonda
Czy marzyłeś/-aś kiedyś o wstąpieniu w szeregi policji?