Basen w Otwocku

i

Autor: UM Otwock

Otwock

Na ten dzień mieszkańcy Otwocka czekali od 50 lat. Rusza budowa wielkiego kompleksu basenowego

2024-03-05 16:08

Ruszyła budowa ogromnego kompleksu basenowego w Otwocku pod Warszawą. Jak poinformował prezydent tego miasta, inwestycja ma pochłonąć 108 mln zł i zakończyć się w 2026 roku. Powstanie m.in. dziewięć torów do pływania, basen rekreacyjny czy zjeżdżalnie.

Na to wydarzenie mieszkańcy Otwocka czekali od lat. 29 lutego przedstawiciele miasta Otwock oraz Powiatu Otwockiego podpisali decyzję o pozwoleniu na budowę centrum rekreacyjno-sportowego.

"Basen jest niespełnionym marzeniem wielu otwocczan; symbolem – podobnie jak jeszcze niedawno „wielka dziura” – marazmu, niespełnionych obietnic i braku działań. Już blisko pół wieku słyszymy o planach jego budowy i temat ten wzbudza raczej politowanie i niedowierzanie większości mieszkańców. Dlatego też powstanie basenu traktuję jako jedno z kluczowych zadań do realizacji, bo nasze miasto i wszyscy Mieszkańcy po prostu zasługują na taki obiekt" - pisał o tej inwestycji na początku 2022 Jarosław Margielski, prezydent Otwocka.

Mieszkańcy czekali na to od 50 lat. Rusza budowa basenu w Otwocku

Teraz prezydent Otwocka w końcu może pochwalić się rozpoczęciem wyczekiwanej inwestycji. W jego mediach społecznościowych pojawił się kolejny wpis na ten temat.

"Ostatnie 5 lat upłynęło pod znakiem przygotowywań projektów, gromadzenia i pozyskiwania funduszy, uzgodnień z Polskim Związkiem Pływackim i Ministerstwem Sportu, a także wielu, wielu działań, aby w końcu rozpocząć projekt, który nie bez przesady można nazwać niespełnionym marzeniem Mieszkańców Otwocka. Oto po 50 latach w końcu ruszyła budowa kompleksu basenowego, który będzie dumą Otwocka i jego Mieszkańców!" - pisał prezydent Otwocka.

Nowy kompleks basenowy w Otwocku ma być gotowy do 2026 roku. To wówczas mieszkańcy miasta będą mogli skorzystać z takich atrakcji jak: duży basen rekreacyjny, dziewięć torów pływackich, baseny z hydromasażem, zjeżdżalnia, jacuzzi, sauny, groty solne i lodowa, a także baseny zewnętrzne.

Rozbudowa Muzeum Narodowego w Warszawie anulowana. Tak miał wyglądać nowy budynek

Szpital psychiatryczny "Zofiówka" w Otwocku. Jakie tajemnice skrywa?