straż miejska

i

Autor: strazmiejska.waw.pl Straż Miejska ma nowe uprawnienia. Skontroluje rowerzystów i wlepi mandat

Z Warszawy

Nagi mężczyzna z parasolem spacerował po warszawskim parku. Pomogła straż miejska

2023-09-27 21:20

Strażnicy miejscy z Warszawy musieli interweniować w parku na Gocławiu. Alejkami spacerował tam bowiem nagi mężczyzna, mający przy sobie jedynie parasol. 42-latek ostatecznie trafił do szpitala.

Właśnie minęła godz. 14:00, gdy strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o nagim mężczyźnie, który spacerował po parku na Gocławiu. Funkcjonariusze odnaleźli go w parku miejskim, ciągnącym się wzdłuż ulicy Bora-Komorowskiego.

Niecodzienna interwencja straży miejskiej

- Mężczyzna nie miał na sobie ani jednej części garderoby, a chodząc pod drzewami w ręku trzymał… parasol. Sytuacja była krępująca, ponieważ obok znajduje się plac zabaw dla dzieci i żłobek - przekazali strażnicy.

Interweniujący funkcjonariusze poprosili żeby się ubrał, jednak mężczyzna odparł, że jest mu gorąco i zamierza wykąpać się w pobliskim stawie. Po chwili 42-latek zaczął udzielać strażnikom… lekcji śpiewu.

Strażnicy zorientowali się, że mają do czynienia z osobą mającą zaburzenia psychiczne i wezwali pogotowie ratunkowe. W oczekiwaniu na przyjazd medyków, 200 metrów dalej strażnicy znaleźli ubranie mężczyzny. Ten stwierdził, że może założyć tylko bluzę dresową.

- Gdy mężczyzna zobaczył nadjeżdżającą karetkę, zaczął się denerwować i próbował ukryć się w głębokiej na dwa metry studzience - przekazali strażnicy. Po wstępnym badaniu przeprowadzonym przez ratowników, 42-latek został przewieziony do szpitala.

Maraton Warszawski 2023. Zdjęcia uczestników:

Na 62 hektarach dawnej fabryki FSO w Warszawie powstanie nowoczesne miasto. Nie ma drugiego takiego projektu na świecie!