statystyki

Najbiedniejsze miasta z woj. mazowieckim. Zobacz ranking miejscowości

Najbiedniejsze miasta w Polsce. Ranking zamożności samorządów co roku przygotowuje "Wspólnota - Pismo Samorządu Terytorialnego". Opublikowano dane za 2022 rok. Jak w tym rankingu wypadło województwo mazowieckie? Jakie są najbiedniejsze miasta? Sprawdźcie w galerii, które miasta z naszego województwa są najmniej zamożne.

Spis treści

  1. Najbiedniejsze miasto w Polsce
  2. Najbiedniejsze miasta w woj. mazowieckim

Dochody podzieliliśmy przez liczbę ludności każdej jednostki samorządowej - wyjaśnili autorzy zestawienia opublikowanego na łamach "Wspólnoty". "Metoda obliczenia wskaźnika rankingowego jest identyczna jak w poprzednich latach. Pominięte zostały dochody z dotacji celowych. (...). System finansowania samorządów jest coraz bardziej rozchwiany, niestabilny i przez to trudny do interpretacji" - zastrzegli.

Niedawno opisaliśmy najbogatsze miasta w woj. mazowieckim, teraz przyjrzeliśmy się najbiedniejszymi miejscowościom.

Najbiedniejsze miasto w Polsce

Najbiedniejszym miastem w Polsce są Pieszyce (woj. dolnośląskie). Zamożność per capita w 2022 roku wyniosła tam 3295,50 zł. Dla porównania: najbogatszym miastem jest Łeba (woj. pomorskie), gdzie zamożność per capita wyniosła 22 946,10 zł. 

Najbiedniejsze miasta w woj. mazowieckim

A jakie są najbiedniejsze miasta z województwa mazowieckiego? Jak wynika z rankingu "Wspólnoty", najbiedniejsze jest Nowe Miasto nad Pilicą - zamożność na osobę to zaledwie 3529,62 zł. Niewiele lepiej jest w Zwoleniu. Ale biednych miast w naszym województwie jest więcej. Sprawdźcie w naszej galerii poniżej, jakie są najbiedniejsze miasta w mazowieckim i gdzie, przynajmniej teoretycznie, żyje się gorzej.

Listen on Spreaker.
Relacja video z kładki warszawskiej w niedzielne popołudnie 7 kwietnia 2024