autobus

i

Autor: MAREK ZIELINSKI / SUPER EXPRESS

Z Warszawy

Oto najdłuższa linia autobusowa w Warszawie. Rekordowe przejazdy to prawie 40 km

2024-07-15 16:10

Komunikację miejską w Warszawie każdego dnia wybierają tysiące pasażerów. Postanowiliśmy sprawdzić, która z dostępnych w stolicy linii autobusowych jest obecnie najdłuższa. Jak wypadają rekordzistki na kursach nocnych i dziennych?

Spis treści

  1. Jaka jest najdłuższa linia autobusowa w Warszawie? Sprawdziliśmy
  2. Najdłuższa linia nocna

Jaka jest najdłuższa linia autobusowa w Warszawie? Sprawdziliśmy

Wiele wskazuje na to, że najdłuższą dzienną linią autobusową w Warszawie jest linia nr 720. Rozpoczyna ona swój kurs na przystanku Wiatraczna 14 i kończy go we wsi Rzakta (pow. otwocki). Poza stolicą, autobusy obsługujące linię 720 przejeżdżają przez kilkanaście miejscowości: Zakręt, Majdan, Góraszka, Wiązowna, Wiązowna Kościelna, Żanęcin, Dziechciniec, Pęclin (w jednym z wariantów), Malcanów, Lipowo, Glinianka, Czarnówka. W wariancie A na trasie znajduje się 47 przystanków (23 w Warszawie), a przejazd trwa 62 minuty. Wariant B to natomiast 52 przystanki (23 w Warszawie) i 70 minut. Cała maksymalna długość trasy to blisko 39 km.

Najdłuższa linia nocna

Najdłuższą autobusową linią nocną w Warszawie jest najpewniej linia N02. Jeździ ona z przystanku Metro Młociny 23 do przystanku Marysin 03. Wariant A przemierza łącznie 73 przystanki w czasie 76 minut. W wariancie B na trasie znajduje się 75 przystanków, a przejazd trwa 80 minut. Linia może w swej długości sięgać prawie 38 km.

Chcecie wiedzieć, które linie znajdują się na przeciwnym biegunie pod względem długości? Sprawdźcie: Która linia autobusowa w Warszawie jest najkrótsza? Konkurencja okazuje się spora

Najszybciej wyludniające się miasta w woj. mazowieckim - zobacz zdjęcia:

Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, tu czas się zatrzymał
Listen on Spreaker.