Warszawa

i

Autor: pixabay.com Warszawa

Najdroższe miasta Świata 2021 - WARSZAWA wyżej niż przed rokiem! Poznajcie wyniki rankingu

2021-07-02 12:24

Czy koszty życia w Warszawie są wysokie? Wiele osób żyjących w stolicy bez wahania odpowie, że tak. Jak jednak wypada ona na tle innych miast? Warszawa przeskoczyła o kilka oczek wyżej, ale do najdroższych metropolii świata jeszcze jej daleko. W naszym artykule poznacie miejsce stolicy w rankingu najdroższych miast świata.

Warszawa potrafi przytłoczyć kosztami życia. Wysokie ceny mieszkań, podstawowych produktów, komunikacji miejskiej i jedzenia, kwoty rachunków - to wszystko sprawia, że w opinii wielu osób stolica uchodzi za najdroższe miasto w Polsce. Jak jednak wypada na tle innych metropolii z całego Świata? Można to sprawdzić w najnowszym rankingu kosztów życia przygotowanym przez Mercer. Eksperci stworzyli zestawienie, w którym znalazło się 209 miast - od miejsca, w którym żyje się bardzo tanim kosztem, po takie, w którym mieszkańcy muszą wydawać ogromne kwoty na utrzymanie. Warszawa jest jedynym polskim miastem w tym zestawieniu. Choć do najdroższych jeszcze sporo jej brakuje, to w porównaniu z 2020 rokiem przeskoczyła o kilka oczek do góry.

Tak wygląda sprzęt strażników z warszawskiego Eko Patrolu

Warszawa w liczbach. Jak dobrze znasz stolicę?

Pytanie 1 z 6
W którym wieku Warszawa została założona?

Najdroższe miasto Świata - miejsce 1. zaskakuje!

Najpierw przyjrzyjmy się jednak najdroższym metropoliom. Dubaj? Zurych? Tokio? Nie! Będziecie zaskoczeni. Najdroższym miastem świata jest... Aszchabad w Turkmenistanie! Wszystko przez wewnętrzny kryzys polityczno-gospodarczy, który wywołał w tym kraju gigantyczną inflację. Pierwsza dziesiątka najdroższych miast wygląda następująco:

  1. Aszchabad
  2. Hongkong
  3. Bejrut
  4. Tokio
  5. Zurych
  6. Szanghaj
  7. Singapur
  8. Genewa
  9. Pekin
  10. Berno

Które miejsce dla Warszawy?

W rankingu Mercer Cost of Living Survey 2021 pod uwagę wzięto między innymi ceny mieszkań, wysokość rachunków, koszty związane z transportem publicznym, żywnością i rozrywką. Po przeanalizowaniu tych zmiennych dla Warszawy, eksperci z Mercer ulokowali ją na 164 miejscu rankingu. W 2020 stolica Polski znalazła się na 169 miejscu. Stopniowy wzrost kosztów życia musi być zauważalny dla warszawiaków i warszawianek. Wszyscy, którzy mają dość drożyzny, mogą pomyśleć o przeprowadzce do Biszkeku - stolicy Kirgistanu, która znalazła się na ostatnim miejscu zestawienia.

Źródło: mercer.com

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!