tramwaj Warszawa

i

Autor: Wikimedia Commons / Cybularny

Z Warszawy

Oto najkrótsza linia tramwajowa w Warszawie. Przejazd trwa niecałe 15 minut

2024-07-19 16:27

Mieszkańcy Warszawy mają do dyspozycji ponad 20 linii tramwajowych, które każdego dnia przewożą tysiące osób. Postanowiliśmy sprawdzić, która z nich jest najkrótsza. Rezultaty mogą zaskoczyć nawet stałych pasażerów stołecznej komunikacji miejskiej.

Najkrótsza linia tramwajowa w Warszawie

Po Warszawie jeździ obecnie 25 linii tramwajowych, przecinających prawie całe miasto. Rozkładowo najkrótszą z nich okazuje się linia nr 31, na której znajduje się łącznie jedynie 10 przystanków.

Przejazd odbywa się na trasie: Metro Wierzbno 04 - Telewizja Polska 04 - Samochodowa 04 - Woronicza 03 - Konstruktorska 03 - Domaniewska 03 - rondo Unii Europejskiej 04 - Postępu 04 - Wynalazek 02 - PKP Służewiec 14 i zajmuje 13 minut.

Jednocześnie warto zaznaczyć, że ze względu na trwające w mieście remonty oraz wprowadzane regularnie zmiany w komunikacji miejskiej, powodowane także porą przejazdów, pasażerowie mogą czasami natrafić na jeszcze krótsze kursy.

Dobrym przykładem jest obecnie linia nr 3, na którą wpłynęły prace na trasie na Bródno. Tramwaje jeżdżą na niej w kilku wariantach, a jeden z nich okazuje się wyjątkowo krótki - chodzi o kursy z przystanku Dw.Wschodni (Kijowska) 01 do przystanku rondo Żaba 88. Cały przejazd zajmuje 10 minut, a na jego trasie jest jedynie siedem przystanków, tj. Dw.Wschodni (Kijowska) 01 - Kijowska 04 - Ząbkowska 04 - Dw. Wileński 08 - Inżynierska 04 - Bródnowska 02 - rondo Żaba 88.

Czytaj także: To najdłuższa linia tramwajowa w Warszawie. Można nią przejechać na drugi koniec miasta

Jak dobrze znasz piosenki o Warszawie? Quiz

Pytanie 1 z 8
W której piosence Maryla Rodowicz śpiewa: "To był maj, pachniała Saska Kępa szalonym, zielonym bzem"?
Parada Syrenki przeszła ulicami Warszawy
Listen on Spreaker.