Z regionu

Oto najkrótsze nazwy miejscowości w woj. mazowieckim. Niektóre mogą zaskoczyć

2024-07-10 8:05

Zazwyczaj największym zainteresowaniem okolicznych mieszkańców cieszą się najdłuższe lub najdziwniejsze nazwy miejscowości z danego regionu. Tym razem postanowiliśmy jednak sprawdzić, które wsie i miasta na Mazowszu noszą najkrótsze nazwy. Jak się okazało, mają jedynie po trzy litery i również mogą zaskoczyć.

Pisaliśmy już o najdłuższych nazwach miejscowości na Mazowszu. Ich listę znaleźć możecie tutaj. Przyglądaliśmy się również najdziwniejszym nazwom, pośród których znalazły się chociażby Całowanie czy Kiełbaski. Teraz postanowiliśmy natomiast sprawdzić, które wsie i miasta w regionie mogą się pochwalić nazwami, które są najkrótsze.

Najkrótsze nazwy miejscowości na Mazowszu

Aby stworzyć nasze zestawienie, sprawdziliśmy listę wsi, miast i miasteczek w woj. mazowieckim. Najkrótsze okazały się nazwy, które miały jedynie po trzy litery. Udało nam się znaleźć ich aż 17.

Niektóre z nich okazują się naprawdę nietypowe. To m.in. Rzy, czy też Łoś. W drugiej z wymienionych miejscowości znajduje się zresztą pomnik łosia, który możecie zobaczyć w naszej galerii.

Lista miejscowości na Mazowszu o najkrótszych nazwach w galerii poniżej:

Pościg ulicami Warszawy za Maserati
Listen on Spreaker.