Zdjęcie z interwencji Policji

i

Autor: internet / fot. KPP w Otwocku

Nastoletni złodzieje ukradli dary dla dzieci z otwockich domów dziecka

2022-11-04 10:30

Policjanci zatrzymali nastolatków, którzy włamali się budynku, w którym gromadzone były dary przeznaczone dla dzieci z otwockich domów dziecka.

Ukradli dary dla domów dziecka

Policjanci zatrzymali dwóch 19-latków i 16-latka, którzy ukradli dary przeznaczone dla otwockich domów dziecka - poinformowała w piątek mł. asp. Paulina Harabin, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Funkcjonariusze zostali zawiadomieni o włamaniu do budynku, gdzie przechowywane były dary dla dzieci z otwockich domów dziecka. Jak wstępnie ustalili, sprawcy dostali się do pomieszczeń wywarzając okno i wynieśli m.in leki, ubrania, kołdry, pościel, kosmetyki, wózki i telewizor. Łączna wartość strat została oszacowana na ponad 40 tys. zł.

"Nad namierzeniem sprawców intensywnie pracowali otwoccy dzielnicowi i policjanci ogniwa do spraw nieletnich i patologii" - podała mł. asp. Paulina Harabin, oficer prasowa KPP w Otwocku. Wkrótce funkcjonariusze zatrzymali dwóch 19-latków i 16-latka.

"Dzielnicowy dokładnie analizując pozyskane informacje, ustalił, że dwaj 19-latkowie mogli mieć również związek z kradzieżą skutera, do której doszło w tym samym czasie. Rozpytani na okoliczność mężczyźni przyznali się, że dokonali jego kradzieży" - poinformowała mł. asp. Paulina Harabin.

19-latkowie za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 10 lat więzienia. Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku. Z kolei o dalszym losie 16-latka zdecyduje sąd rodzinny

Pościg za 16-letnim kierowcą. Taranował pojazdy, powodował kolizje. Pędził z prędkością 250 km/h