Nauka zdalna od 13 grudnia. Szkoły zamykają się dla uczniów przed świętami!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Nauka zdalna od 13 grudnia. Szkoły zamykają się dla uczniów przed świętami!

2021-12-06 9:20

Nauka zdalna od 13 grudnia. Szkoły zamykają się dla uczniów przed świętami! To nie żart i nie plotka, a fakt. Ponieważ nie ma decyzji ministra edukacji w sprawie zamknięcia szkół, to rodzice i dyrektorzy placówek wzięli sprawy w swoje ręce. Powód? Strach przed kwarantanną i izolacją w Boże Narodzenie! Więcej przeczytacie w tym artykule.

Nauka zdalna od 13 grudnia? To już nie marzenie, a powoli fakt. Szkoły biorą sprawy we własne ręce. Tak jest między innymi w jednej z podstawówek na warszawskiej Woli. Rodzice postanowili zgłosić dyrekcji propozycję nauki zdalnej na tydzień przed świętami. W roku 2021 przerwa świąteczna rozpoczyna się 22 grudnia. Oznacza to, że czasu do świąt pozostaje niewiele i jeśli jakaś klasa trafi na kwarantannę z powodu zakażenia, to uczniowie będą musieli spędzić Boże Narodzenie w miejscu zamieszkania i izolacji. To kolejny rok, gdy rodziny musiałyby zapomnieć o Wigilii z dziadkami. Zdania rodziców są jednak podzielone. Wielu z nich zwraca uwagę, że taka decyzja będzie miała inne konsekwencje:

Czy nauka zdalna przed świętami, to dobry pomysł? Zapytaliśmy jednego z rodziców.

- Według mnie fatalny. - odpowiada nam pan Maciej, ojciec uczennicy klasy szóstej. - Nauka zdalna się nie sprawdza. W grudniu jest jeszcze sporo czasu na przyswojenie materiału czy sprawdzenie tego dotychczas przerabianego. Do tej pory klasy goniła z materiałem i klasówkami, żeby zdążyć przed Covidem powstawiać oceny. I teraz mamy to roztrwonić? Cały ten wysiłek uczniów znowu pójdzie na marne. Za chwilę dzieci będą mieć ponad dwa tygodnie przerwy z okazji świąt - od 22.12 do 06.01. Rozprężenie, które zapanuje znowu sprawi, że dzieci będą znowu zniechęcone.

Ruszyła świąteczna iluminacja w Warszawie

Szczepienia dla dzieci od 5 roku życia - od kiedy w Polsce?

Jeszcze przed świętami mają ruszyć w Polsce szczepienia dla dzieci przeciwko COVID-19. Do tej pory mogły szczepionkę przyjąć jedynie osoby, które ukończyły 12 lat. Nie wszyscy rodzice zdecydują się jednak na podanie preparatu też przed Bożym Narodzeniem w obawie, że dziecko może źle się poczuć i tym samym nie bawić dobrze w święta. Dzieci, które są zaszczepione, zostają zwolnione z kwarantanny domowej w wypadku kontaktu z osobą chorą.

Dzieciństwo w PRL – Mikołajki

Pytanie 1 z 10
Szkolne mikołajki odbywały się przeważnie: