Rusza 7. Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich [CENY, TERMINY, TYTUŁY]

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Rusza 7. Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich [CENY, TERMINY, TYTUŁY]

Nie tylko "Squid Game"! W Warszawie rusza 7. Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich [CENY, TERMINY, TYTUŁY]

2021-10-25 16:16

Rusza 7. Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich. Będą najnowsze odkrycia, festiwalowe olśnienia, znakomite kino gatunkowe i ostatnia premiera legendy kina niezależnego. Jakie filmy będzie można zobaczyć? Sprawdź repertuar i ceny biletów!

Spis treści

  1. Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich [DATA]
  2. Siła różnorodności
  3. Siła kobiet
  4. Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich: Jakie filmy zobaczymy? [NOWOŚCI]
  5. Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich [BILETY, CENY]

Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich [DATA]

Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich rozpocznie się już na początku listopada. Od piątku 5.11. będzie można oglądać festiwalowe filmy w Kinotece, ale także online! Festiwal składa się z 3 sekcji:

  • Koreańskie Hity,
  • Odkrycia i wydarzenia festiwali,
  • Retrospektywa Youn Juh Yung.

Czytaj także: Noc Księgarń 2021 w Warszawie - kiedy jest święto wszystkich moli książkowych?

Siła różnorodności

Od ponad 20 lat twórczynie i twórcy nowej koreańskiej kinematografii z sukcesem reżyserują filmy w każdym możliwym gatunku, dodając im zawsze nowego blasku. Udowadniają nie tylko, że mają oko do spektakularnych efektów, ale i wyczulone na kwestie społeczne ucho. Czasami dostarczają rozrywki na najwyższym poziomie, a innym razem czule portretują osoby wyrzucone poza nawias społeczeństwa. Warszawskie Centrum Kultury Koreańskiej już po raz 7. pokazuje najciekawsze tytuły z Korei Południowej podczas lubianego przez widzów festiwalu.

Czytaj także: Tor Modlin Rally Show 2021 - kiedy jest rajdowa impreza w Warszawie?

Jak mówi Dyrektorka Centrum, Eunyoung Kang: “siłą koreańskiego kina jest jego różnorodność. Dzięki niej zaprezentujemy filmy, które zaciekawią naprawdę szeroką publiczność - od fanów kina akcji po miłośników kameralnych, psychologicznych opowieści. Silnie obecna będzie też twórczość kobiet. Aktorki i reżyserki wiodły prym m.in. podczas tegorocznego rozdania Oscarów, podobnie będzie i u nas, w Warszawie”

Siła kobiet

Joanna Łapińska, Przewodnicząca Rady Programowej WFFK wyjaśnia: “festiwal składa się z trzech sekcji. RETROSPEKTYWA YOUN JUH-YUNG zawiera filmy pokazujące tę znakomitą aktorkę - pierwszą Koreankę uhonorowana Oscarem - w trzech zupełnie innych rolach. Od hipnotyzującej postaci drugiego planu w ‘Szczęściarze Chan-sil’ (w kobiecej zresztą reżyserii Kim Cho-hee), przez nieszablonową babcię, która zamiast siedzieć w kuchni, woli oglądać wrestling w oscarowym ‘Minari’ (reż. Lee Isaac Chung), aż po wymykającą się ocenie leciwą damę do towarzystwa z ‘Bachusowej Pani’ (reż. E J-yong). Drugą sekcją są oczywiście KOREAŃSKIE HITY, czyli najpopularniejsze tytuły z bieżącego i poprzedniego roku. Program domykają zaś niezwykle interesujące ODKRYCIA I WYDARZENIA FESTIWALI”.

Poradnik Zdrowie ćwiczenia poprawiające sprawność umysłu

Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich: Jakie filmy zobaczymy? [NOWOŚCI]

Dzięki sekcji ODKRYCIA I WYDARZENIA FESTIWALI widzowie 7. Warszawskiego Festiwalu Filmu Koreańskiego zobaczą cztery nowe koreańskie tytuły, które zachwyciły krytyków i kinomanów na całym świecie. W piątek 5.11 festiwal otworzy pokaz nagrodzonego Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie kameralnego “Wstępu” w reż. słynnego Hong Sang-soo. W swoim najnowszym filmie ikona niezależnego kina koreańskiego skupia się na relacjach między rodzicami i dziećmi i po raz pierwszy nie tylko reżyseruje, ale i staje za kamerą. Trzy pozostałe koreańskie odkrycia konsekwentnie zaś wracają do kobiecego tropu festiwalu. Poruszający, wyciszony i jednocześnie szeroko dyskutowany debiut młodej reżyserki Hong Seong-eun pt. “Samotnicy” za pomocą historii Jin opowie o naholojok, czyli o osobach, które świadomie zdecydowały się na zupełnie samotne życie. “Trzy siostry” w reż. Lee Seung-won ukażą wnikliwy, zniuansowany portret pewnej rodziny, w której napięcia między bliskimi przeplatają się z chwilami absurdalnego humoru, a głównych bohaterek nie da się nie lubić dzięki znakomitym rolom aktorek, z cudowną Moon So-ri ("Oaza", "Służąca") na czele. Natomiast “Śnieżka” wyreżyserowana przez Lee Woo-jung zamiast trzech sióstr przybliży dylematy trzech nastoletnich przyjaciółek, które wspólnie uciekają z prowincji do dużego miasta i tam mierzą się z wszystkimi jego blaskami i cieniami. Ten autentyczny, mocny obraz pokolenia pozbawionego drogowskazów, zagubionego i dopiero szukającego dla siebie miejsca, premierę miał na festiwalu w Busan, gdzie duże uznanie za rolę Kang-yi zdobyła Bang Min-ah, członkini girlsbandu Girl's Day. Polscy widzowie zobaczą go po raz pierwszy na nadchodzącym właśnie 7. Warszawskim Festiwalu Filmów Koreańskich.

Wszystkie tytuły filmów, które będzie można obejrzeć podczas festiwalu znajdują się >>TUTAJ<<.

Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich [BILETY, CENY]

Bilety na Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich można kupić w Kinotece oraz na mojekino.pl. Cena biletu to 10 zł.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Lekko nie będzie, przy 6/10 otwieraj szampana

Pytanie 1 z 10
W którym z tych miast na mieście można spotkać jeszcze kursujące trolejbusy?