świeca

i

Autor: Pixabay

Przykre informacje

Nie żyje Łukasz Lipiński. Dziennikarz "Polityki" miał 51 lat

2024-06-18 14:13

Redakcja "Polityki" przekazała bardzo przykre informacje. W wieku 51 lat zmarł dziennikarz Łukasz Lipiński. "Nie możemy się pogodzić z odejściem Łukasza. Myślami jesteśmy z jego najbliższymi" - napisali przedstawiciele tygodnika.

Nie żyje dziennikarz Łukasz Lipiński

Łukasz Lipiński był absolwentem wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Przez 15 lat pracował dla "Gazety Wyborczej". Kierował tam działem krajowym (2008-2012), zagranicznym (2006-2008) oraz w latach 2001-2006 - gospodarczym. Był współpracownikiem In.Europa i dyrektorem działu analiz Polityka Insight. Z Polityką Insight był związany od kwietnia 2013 r.

"W 2018 r. zmienił pracę, choć nie zmienił adresu - został redaktorem naczelnym Polityka.pl - serwisu internetowego tygodnika »Polityka«. Poprowadził go do dużych zmian, które były niezbędne w sytuacji, gdy wartościowe dziennikarstwo musiało przestawić się w sieci na model subskrypcyjny" - podaje tygodnik.

Był zastępcą redaktora naczelnego wydań cyfrowych "Polityki". Komentował wydarzenia mediach, stworzył i prowadził podcast "Temat tygodnia".

"Był wielkim fanem piłki nożnej (kibicował Lechii Gdańsk, pasjami oglądał Premier League) i dobrej muzyki: rockowej, punkowej, alternatywnej, polskiej i światowej. Bywał na każdym ważnym koncercie, a od ponad roku starał się zobaczyć ulubionych muzyków i cenione kapele jeszcze częściej. Oczytany, cytował na wyrywki klasykę ulubionej literatury. Zawsze zorientowany w tym, co dzieje się w polityce, ale i w świecie kultury" - czytamy na stronie polityka.pl.

"Chorobie nie poddawał się właściwie nigdy: podróżował, spotykał się, pracował, planował. Żył na 100 proc., tak chciał - tylko kiwał głową, gdy ktoś mówił mu: »zwolnij, odpocznij«. Mąż i tata. Dobry i mądry Człowiek. Nie możemy się pogodzić z odejściem Łukasza. Myślami jesteśmy z jego najbliższymi" - napisała redakcja "Polityki" na stronie tygodnika.

Warszawiacy, których pożegnaliśmy w 2023 r. - zobacz zdjęcia:

Groby serc. Piłsudski, Chopin, Kościuszko, Sobieski i kochanka Napoleona. Niezapomniani
Listen on Spreaker.