Adam Niedzielski

i

Autor: Fot. Adam Guz/ Instagram KPRM

Niedzielski: "Sytuacja wygląda niepokojąco". Możliwe kolejne obostrzenia?

2021-03-15 15:47

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że jeśli przyspieszenie dynamiki zachorowań będzie duże, konsekwencją tego mogą być kolejne obostrzenia obejmujące cały kraj. Najgorsza sytuacja panuje obecnie w województwie warmińsko-mazurskim, na Mazowszu i Pomorzu.

- Dzisiaj mamy wyniki z niedzieli. Są to wyniki, które są bardzo niepokojące. Dzienna liczba zachorowań odnotowana w ciągu dnia wczorajszego wyniosła blisko 11 tys. To bardzo dynamiczny wzrost względem poprzedniego tygodnia - skomentował Niedzielski. Wówczas liczba ta wynosiła ok. 6 tys. zakażeń. Jak wyjaśnił, rząd będzie przyglądał się sytuacji i jeśli będzie zauważalne "realne, duże przyspieszenie dynamiki zachorowań", konsekwencją tego mogą być decyzje, które rząd będzie podejmował "co do obostrzeń w skali całego kraju". Niedzielski zastrzegł, że jeżeli ta obserwacja okaże się tylko wyjątkiem, wówczas będą rozważane scenariusze regionalne. "O tym, co zrobimy, będzie decydowała dynamika rozwoju zachorowań w ciągu najbliższych dni" - wyjaśnił Niedzielski. Jak wskazał, najtrudniejsza sytuacja wciąż panuje w woj. warmińsko-mazurskim. Drugie w kolejności jest Mazowsze - 55, a trzecie - Pomorze.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki?
Sonda
Nowa ścieżka testowania. To dobry pomysł?