Cyberprzemoc zostawia niewidzialne rany! - alarmuje Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce i rusza z nową kampanią społeczną. W spotach widzimy jak internetowy hejt odbija się na najmłodszych. Autorzy spotu przekonują że słowa, są jak niewidzialne naboje.
"W naszej kampanii chcemy powiedzieć, że słowa w Internecie są jak niewidzialne naboje: nie powodują realnych siniaków, złamań czy okaleczeń, ale zostają po nich ślady w postaci lęków, samookaleczeń, depresji. Dla dzieci przykra wiadomość, skierowana do koleżanki z klasy, okraszona skrótem: XD to jedynie żart, często nie zdają sobie sprawy, że dla niektórych ich kolegów to może być głęboka rana" – mówi Anna Choszcz-Sendrowska, przedstawicielka SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce.
Potwierdzają to dane: aż 40 proc. nastolatków nie powiedziało dorosłym o tym, że spotkali się z agresją w internecie.
Szczególnie czujni na problem cyberprzemocy powinni być rodzice i opiekunowie - na stronie internetowej kampanii, znajdą między innymi wskazówki jak rozmawiać na ten temat z dzieckiem.
Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!