karetka policja

i

Autor: Pixabay

Z regionu

Nieznana substancja rozpylona w szkole. Jest wielu poszkodowanych

2024-04-12 14:21

W piątek, 12 kwietnia w Zespole Szkół Powiatowych przy ul. Sadowej w Przasnyszu (woj. mazowieckie) rozpylono nieznaną substancję. Poszkodowanych zostało 28 osób, z czego 10 trafiło do szpitala. Sprawę wyjaśniają służby.

Nieznana substancja rozpylona w szkole

W Przasnyszu około godz. 11:00 dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące zasłabnięcia i złego samopoczucia osób w Zespole Szkół Powiatowych przy ul. Sadowej - przekazała mł. asp. Ilona Cichocka z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu. - Na miejsce zostały zadysponowane służby takie jak policja, straż pożarna i ratownictwo medyczne. Podjęto decyzję o ewakuacji z budynku uczniów i nauczycieli – poinformowała.

Dodała, że trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyny tego złego samopoczucia uczniów.

Oficer prasowa mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP mł. kpt. Katarzyna Urbanowska przekazała z kolei, że ewakuowano 340 osób, w tym 313 uczniów. - Na miejscu jest grupa chemiczna z Ciechanowa, dojeżdża grupa medyczna z Warszawy - powiedziała Urbanowska. Dodała, że ciągle zgłaszają się osoby skarżące się na złe samopoczucie.

- Objawami są ból brzucha czy podkrążone oczy. W sumie poszkodowane zostały 22 osoby, z czego sześć trafiło do szpitala - poinformowała Urbanowska.

[AKTUALIZACJA 14:00]

- Na miejscu jako osoby poszkodowane oznaczono 28 osób, dziesięciu uczniów trafiło do szpitala – poinformowała po godzinie 14:00 mł. kpt. Urbanowska.

Zaznaczyła, że wszyscy uczniowie muszą przejść badania, następnie kierowani są do sali gimnastycznej, gdzie przez pół godziny poddawane są obserwacji.

- Budynek został sprawdzony przez grupę chemiczną, ale nie stwierdzono żadnego zagrożenia - powiedziała Urbanowska. Wyjaśniła bowiem, że gdy tylko zaczynały się omdlenia, okna były otwierane.

Samolot po awaryjnym lądowaniu w Warszawie - zobacz zdjęcia:

Strażacy uwolnili psa z wodnej pułapki