Warszawa nocą

i

Autor: ARTUR HOJNY / SE Warszawa nocą

kultura

Noc Fotografii w Warszawie. To pierwsze tego typu wydarzenie w historii stolicy

2023-08-17 12:05

W piątek 18 sierpnia odbędzie się Noc Fotografii. Podczas imprezy będzie można podziwiać wyróżnione zdjęcia debiutantów oraz najsłynniejszych polskich fotografów. Uczestnictwo w pokazach jest darmowe. To pierwsze tego typu wydarzenie w historii Warszawy.

Noc Fotografii w Warszawie

Tematyka zdjęć konkursowych obejmuje przemiany Warszawy, przestrzeni miejskiej oraz struktur społecznych. Finaliści konkursu zostali wyłonieni przez Instagrama, a nagrodą jest tysiąc złotych i ekspozycja podczas Nocy Fotografii.

Poza zdjęciami debiutantów, uczestnicy imprezy będą mieli okazję zapoznać się z kolekcjami polskich legend fotografii oraz fotograficznych zbiorów Muzeum Warszawy. Ekspozycję uświetnią również zdjęcia wyselekcjonowane na europejskim festiwalu fotograficznym w Arles.

W międzyczasie wyświetlany będzie film Agnes Vardy, słynnej przedstawicielki francuskiej Nowej Fali. Eksperymentalny dokument powstał z tysiąca czarno-białych fotografii wykonanych na Kubie w latach 60. XX wieku. Czas umili żywa oprawa muzyczna, a nastroju doda nocna aura wakacyjnej stolicy.

To pierwsze tego typu wydarzenie w historii Warszawy. Całość rozpocznie się już w piątek o godzinie 20:30 w kilku lokalizacjach: na Rynku Starego Miasta, na Placu Defilad przed Barem Studio, a także w Parku Pięciu Sióstr oraz w parku Szczęśliwickim.

Organizatorem wydarzenia jest Muzeum Warszawy – Centrum Fotografii wraz z Narodowym Muzeum Islandii. Więcej informacji oraz regulamin imprezy znajduje się na stronie Muzeum Warszawy.

Jego zdjęcia zachwycają, robi je smartfonem. Aleksander Małachowski fotografuje Warszawę