Noc Muzeów 2023 w Warszawie

i

Autor: MARCIN WZIONTEK/ SUPER EXPRSS /WARSZAWA

Atrakcje

Noc Muzeów 2024 w Warszawie. Kiedy się odbędzie? Co warto zobaczyć? Do wyboru ponad 300 placówek!

2024-05-16 19:25

Noc Muzeów to zdecydowanie jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń kulturalnych w ciągu roku. To właśnie wtedy instytucje, urzędy czy pałace są otwarte dla zwiedzających do późnych godzin nocnych. Kiedy dokładnie odbędzie się Nocy Muzeów 2024? Co się będzie działo w Warszawie?

Rok temu zainteresowanie Nocą Muzeów w stolicy przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. W kilkuset wydarzeniach wzięło udział 245 tys. osób. Spośród 270 placówek najchętniej odwiedzanym miejscem było Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, do którego przyszło ponad 21 tys. osób. Na drugim miejscu znalazło się Muzeum Narodowe w Warszawie - 13,5 tys., a na trzecim Zamek Królewski w Warszawie - 11 tys.

Noc Muzeów Warszawa - kiedy się odbędzie?

W tym roku odbędzie się okrągła, XX edycja Nocy Muzeów. Warszawski ratusz poinformował już o dacie wydarzenia. Noc Muzeów została zaplanowana na sobotę, 18 maja.

W nocy z 18 na 19 maja otwartych będzie aż 312 placówek, z czego ponad 40 po raz pierwszy. Podobnie jak w latach poprzednich, nie są to tylko muzea czy miejsca kojarzone z kulturą, ale też te na co dzień niedostępne, np. zakamarki Ministerstwa Sprawiedliwości, dział starej książki medycznej w Głównej Bibliotece Lekarskiej, gabinet Premiera i sala obrad rządu w Al. Ujazdowskich, profesjonalne studio nagrań audiobooków czy gabinet Prezydenta Warszawy.

Uczestnicy Nocy Muzeów będą też mogli wziąć udział w licznych wydarzeniach plenerowych oraz obejrzeć paradę zabytkowych autobusów. Między placówkami będą kursowały bezpłatne linie muzealne. - Aby nocne zwiedzanie było jeszcze łatwiejsze i bezpieczniejsze, czas kursowania komunikacji miejskiej zostanie wydłużony. Metro, tramwaje i autobusy będą jeździć do godziny ok. 2:30, a autobusy nocne - ze zwiększoną częstotliwością niż zwykle - podkreślili urzędnicy.

Jarmark Floriański 2024 w Warszawie - zobacz zdjęcia:

Autobusy na Placu Defilad zrobiły totalną furorę! Wielkie atrakcje w Noc Muzeów