zdjęcia

Nowa szkoła w Wesołej. To pierwsze publiczne liceum w tej dzielnicy

2024-04-10 17:43

W Wesołej, przy ul. Słowackiego 3, na początku kwietnia otwarto pierwsze publiczne liceum. CLXIII liceum rozpoczęło działalność 1 września 2019 r., ale w okresie przejściowym, tj. do czasu wybudowania nowego budynku, funkcjonowało w pomieszczeniach szkoły podstawowej w Starej Miłośnie. Za 45 mln złotych wybudowano nowoczesny i komfortowy gmach dla 600 uczniów. Pierwszą lekcję angielskiego poprowadził prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Zobaczcie zdjęcia.

Nowe liceum w Wesołej. Uroczyste otwarcie. Zdjęcia

CLXIII liceum z Wesołej rozpoczęło działalność 1 września 2019 r. W okresie przejściowym, tj. do czasu wybudowania nowego budynku, funkcjonowało w pomieszczeniach szkoły podstawowej w Starej Miłośnie. Na potrzeby liceum, przy ul. Słowackiego 3 w Wesołej, powstał nowoczesny i komfortowy obiekt. Koszt inwestycji to blisko 45 mln zł. Od dziś liceum zajmuje jednopiętrowy obiekt o powierzchni blisko 6 tys. m2. Oprócz 20 sal dydaktycznych, biblioteki i stołówki w budynku zaprojektowano aulę widowiskową na ponad 200 miejsc. Na terenie placówki znajduje się również wewnętrzne patio, które w cieplejsze dni, umożliwi uczniom odpoczynek na świeżym powietrzu. Obok głównego budynku szkoły powstała sala sportowa o powierzchni 700 m2 z siłownią. W placówce przewidziano miejsce dla 600 uczniów w 16 oddziałach.

W budynku liceum zastosowano przyjazne dla środowiska źródła ciepła (pompy ciepła), a część dachu została pokryta panelami fotowoltaicznymi, które będą wspomagać zasilanie szkoły w energię elektryczną. Z myślą o komforcie młodzieży i pracowników placówki, szkoła została wyposażona m.in. w ogrzewanie podłogowe, mechaniczną wentylację oraz chroniące przed nadmiernym nasłonecznieniem - refleksole w oknach.

Klucze do nowej placówki z rąk prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego odebrała dyrektor Izabela Nowacka. Prezydent poprowadził pierwszą lekcję - z języka angielskiego.

Nowe przedszkola i szkoły w Warszawie

Od 2019 roku w Warszawie oddano do użytku łącznie ponad 40 nowych placówek edukacyjnych. Obecnie trwa budowa kolejnych 10 placówek (5 przedszkoli i 5 szkół), a kolejnych 9 obiektów jest na etapie projektowania (4 przedszkola oraz 5 szkół). W tym roku na inwestycje oświatowe miasto przeznaczy ponad 500 mln zł. Z miejskiego budżetu finansowane są również modernizacje i remonty placówek oświatowych w całej Warszawie – w tym roku w budżecie miasta przewidziano na ten cel ponad 100 mln zł.

Najnowocześniejszy węzeł przesiadkowy w Polsce?! Tak zmieni się Warszawa Wschodnia