Nowe pociągi metra - zobacz, jak będą wyglądać! [GALERIA]

2021-08-16 14:49

Prace nad wyposażaniem wagonów już trwają! W środku znajdą się ekrany informacyjne oraz liczne udogodnienia dla pasażerów i pasażerek. Już teraz można zobaczyć, jak będą wyglądały pociągi Skoda Varsovia, czyli nowe składy warszawskiego metra.

Nowe pociągi warszawskiego metra - specjaliści ze Skody pracują, by były jak najbardziej komfortowe dla pasażerów i pasażerek w Warszawie. Jak informuje Urząd Miasta, ich produkcja wchodzi w kolejny etap. Wnętrza będą wyposażane w siedzenia, poręcze, ekrany informacyjne i inne udogodnienia. Pociągi Varsovia przygotowywane są przez czeską Skodę w zakładach w Ostrawie i Pilznie. Kolejne etapy produkcji pociągów warszawskiego metra podlegają kontroli jakościowej i odbiorom prowadzonym przez pracowników metra. Z dbałości o jakość, zaplanowano kilka tysięcy kontroli! Warszawa nabyła 37 nowoczesnych pociągów. Już teraz udostępniono wizualizacje, które pokazują, jak ma wyglądać Skoda Varsovia.

Zaczęło się! Drogowy kataklizm na trasie Łazienkowskiej

Skoda Varsovia - co będzie w nowych pociągach warszawskiego metra?

Nowe pociągi zaprojektowano tak, by ułatwić podróżowanie różnym grupom. Zastosowano podział na strefy. Jedna, z 2 rzędami sześcioosobowych siedzeń, stworzona została z myślą o dłuższej podróży. Kolejna, najbliżej drzwi wagonów, ułatwi wymianę pasażerów na krótkich dystansach. Przewidziano też miejsca dla osób na wózkach inwalidzkich oraz panele, o które można się oprzeć, co uczyni podróż na stojąco bardziej komfortową. Znajdzie się też przestrzeń dla wózków dziecięcych, rowerów oraz osób podróżujących z dużym bagażem.

We wszystkich wagonach składu jest 230 miejsc siedzących - po 33 w wagonach czołowych oraz po 41 miejsc w wagonach pośrednich. W jednym pociągu pomieści się zaś w sumie nawet 1500 pasażerów! Ponadto pociągi wyposażone będą w wysuwane rampy, znajdujące się w drzwiach przy kabinach maszynisty.

Źródło: um.warszawa.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!