skrzyżowanie

i

Autor: ZDM Warszawa

Inwestycje

Nowe skrzyżowanie powstaje na Mokotowie. Zyskają kierowcy i piesi

2024-07-02 14:18

ZDM Warszawa poinformował, że na Mokotowie, w ciągu ul. Racjonalizacji powstaje nowe skrzyżowanie. Jest ono budowane ze względu na przedłużenie ul. Tolkiena, nad którym pracuje prywatny inwestor. Drogowcy zapewniają, że realizacja inwestycji zwiększy komfort zarówno kierowców, jak i pieszych.

Nowe skrzyżowanie w Warszawie

Na stołecznym Mokotowie trwają obecnie prace związane z przedłużeniem ul. Tolkiena, dzięki któremu zyska ona połączenie z ul. Racjonalizacji. To dobra wiadomość dla okolicznych mieszkańców, którzy dotąd mogli wyjeżdżać z osiedla jedynie na ul. Suwak lub na ul. Konstruktorską przez ul. Gandalfa.

- Po wybudowaniu przedłużenia i otwarciu nowego skrzyżowania mieszkańcy będą mieli bezpośrednie połączenie z ul. Racjonalizacji, na której powstanie dodatkowy pas do skrętu w lewo w przedłużenie ul. Tolkiena. Wzdłuż budowanego przedłużenia ul. Tolkiena powstają także – po obu stronach – nowe chodniki. Z kolei chodnik naprzeciwko wylotu z ulicy wzdłuż budynku przy ul. Racjonalizacji 6/8 przejdzie przebudowę. Budowane i wyremontowane trotuary połączą nowe przejścia dla pieszych - przekazał ZDM.

Nowa zebra przetnie tym samym powstający obecnie fragment ul. Tolkiena. Drugie, istniejące już na wysokości Racjonalizacji 5 przejście dla pieszych zostanie natomiast przesunięte do nowego skrzyżowania.

Prace prowadzone w tym miejscu przez prywatnego inwestora powinny zakończyć się jeszcze w 2024 r.

Budowa tramwaju na Rakowieckiej - zobacz zdjęcia:

Absurd w Warszawie. Wydali miliony na pawilony, w których nikt nie chce handlować
Listen on Spreaker.