Zatrzymany w rękach policji

i

Autor: pragapd.policja.waw.pl Zatrzymany w rękach policji

Obdarzenie go zaufaniem mogło ją kosztować 1 200 000 zł!

2022-02-15 13:01

Warszawska policja opisała historię mężczyzny, który wykorzystał zaufanie, jakim obdarzyła go pewna starsza kobieta. Gdyby nie reakcja banku i organów ścigania, straciłaby 1 200 000 złotych! Więcej na ten temat w naszym artykule.

Po osobach, które obdarzamy zaufaniem nie spodziewamy się takich działań. Niestety zdarzają się wyjątki, czego przykładem jest historia pewnej starszej kobiety, mieszkanki Pragi-Południe. Mogła ona stracić 1 200 000 złotych, a wszystko przez znajomego mężczyznę, któremu przekazała mu dostępy do swojego konta. Okazało się, że 35-latek nie miał dobrych intencji. Chciał przelać ogromną kwotę na swoje konto bankowe. Kradzież została na szczęście udaremniona dzięki reakcji banku, który przekazał informacje o podejrzanej transakcji policji. Mundurowi ze stołecznego Wydziału do walki z Cyberprzestępczością podjęli działanie i na podstawie pozyskanych informacji zatrzymali mężczyznę.

Przebudowa Sokratesa ma gigantyczne opóźnienie. „To skandal!” - mówią mieszkańcy

Fizjoterapeuta chciał okraść emerytkę

Jak dowiedział się Super Express, złodziejem okazał się fizjoterapeuta, który opiekował się starszą kobietą. Emerytka dobrze znała mężczyznę i postanowiła mu zaufać. Cała sprawa musi więc być dla niej podwójnie szokująca. Za próbę dokonania kradzieży na 1 200 000 złotych fizjoterapeucie grozi zaś 10 lat więzienia.

Źródło: pragapd.policja.waw.pl / se.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!