atak jajkami

i

Autor: pixabay

kryminalne

Obrzucił burmistrza swojego miasta jajkami. Może trafić do więzienia na 4,5 roku

2024-01-29 15:31

38-latek, który podczas sesji Rady Miejskiej w Iłży obrzucił jajkami burmistrza tego miasta może trafić do więzienia nawet na 4,5 roku więzienia. Mężczyzna usłyszał m.in. zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego.

Prokurator zastosował wobec 38-letniego mieszkańca Iłży dozór policji. Mężczyzna ma zakaz zbliżania się do burmistrza na odległość mniejszą niż 50 m. Nie może także kontaktować się z nim telefonicznie i za pośrednictwem mediów społecznościowych.

38-latek usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego – burmistrza Iłży Przemysława Burka oraz znieważenia go słowami powszechnie uznanymi za obelżywe. Trzeci z zarzutów dotyczy zniszczenia mienia w postaci części garderoby oraz oprawek okularów. "Wszystkie te zachowania zostały uznane za występek o charakterze chuligańskim, co oznacza, że górna granica kary będzie podwyższona. Mężczyźnie grozi do 4,5 lat pozbawienia wolności" – przekazała rzeczniczka prokuratury.

Obrzucił burmistrza swojego miasta jajkami. W tle spór o wysypisko

Mieszkaniec gm. Iłży obrzucił jajkami burmistrza miasta tuż przed czwartkową sesją Rady Miejskiej. Najpierw mężczyzna, zwracając się do burmistrza po imieniu, zapytał go: "dlaczego pozwoliłeś, by na Jedlance łąka moich dzieci została zatruta przez wysypisko i nawiezienie śmieci". Potem rzucał w niego jajkami, po czym doszło do szarpaniny, gdy mężczyzna chciał opuścić salę. Sprawca całe zdarzenie nagrywał, a filmik umieścił na profilu w mediach społecznościowych. Incydent ma prawdopodobnie związek z dawnym wysypiskiem śmieci, które zostało zamknięte i poddane rekultywacji. 38-latek przyznał się do zarzuconych mu czynów i złożył w prokuraturze obszerne wyjaśnienia. Śledczy nie podają, co podejrzany miał na swoje usprawiedliwienie.

Zabudowa dawnej Wytwórni Amunicji Nr 1 przy ul. J. Waldorffa w Warszawie popada w ruinę

Karl skazany na 25 lat więzienia. Sędzia ogłosiła wyrok