Ochota na kota znów otwarta. Na adopcję czekają trzy koty i trzy kotki

i

Autor: fot. Rafał Motyl / UM Warszawa

"Ochota na kota" znów otwarta. Na adopcję czekają trzy koty i trzy kotki

2021-06-04 13:13

Po przerwie spowodowanej lockdownem mieszkańcy i mieszkanki stolicy znów mogą adoptować koty z warszawskiego Palucha na Ochocie Punkt "Ochota na kota" został ponownie uruchomiony. Działa jednak z pewnymi ograniczeniami.

Raport z Anteny 02.06

Koci oddział warszawskiego schroniska "Na Paluchu" znów otwarty

Ochota na kota znów działa! Punkt przy Grójeckiej powrócił po pandemicznej przerwie. To miejsce, w którym można m.in. adoptować kota lub bezpłatnie go zaczipować. Punkt działa zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. - Staramy się ograniczyć kontakt osób, które nie są zainteresowane adopcją. Do tego maseczki na twarzy i wcześniejszy kontakt z wolontariuszem - mówi Katarzyna Okuń z "Ochoty na kota".

Czytaj także: Papierosy ukryte za ziemniakami - w Warszawie udaremniono przemyt warty miliony!

Na adopcję czeka sześć zwierzaków. Chętni powinni się do niej przygotować - Dobrze, by chętne osoby wiedziały, czego kot potrzebuje. Jaką kuwetę, jaki żwirek, jak zabezpieczyć okna i co kot powinien jeść. To, że kot jest piękny nie oznacza, że będzie łatwy. Koty w schronisku mają czasem problem z agresją, czy lękami - dodaje Okuń. Kociaki z Palucha są zdrowe i wysterylizowane. Więcej informacji można znaleźć na Facebooku Ochota na kota.

Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!