Nie będzie lockdownu! Morawiecki o najnowszych danych ws. pandemii koronawirusa

i

Autor: Facebook/Mateusz Morawiecki Nie będzie lockdownu! Morawiecki o najnowszych danych ws. pandemii koronawirusa

Odmrażanie gospodarki zamiast lockdownu: Kiedy zostaną otwarte galerie i restauracje?

2020-11-20 21:01

Zamiast lockdownu będzie odmrażanie gospodarki - dowiedział się nasz reporter. W najbliższych dniach, możliwe, że już w sobotę 21.11.2020, premier ma przedstawić szczegółowy plan dotyczący obostrzeń gospodarczych wprowadzonych związku z pandemią. Kiedy zostaną otwarte galerie handlowe, siłownie i restauracje? Kiedy konferencja premiera?

dr hab. Tomasz Słomka: Morawiecki popełnia delikt konstytucyjny, czeka go Trybunał Stanu

Odmrażanie gospodarki: Kiedy konferencja premiera Morawieckiego?

Prawdopodobnie już w sobotę 21.11.2020 poznamy zarówno plan odmrażania gospodarki ze szczegółowym harmonogramem, jak i te mniej pożądaną wersję działania - zakładającą znaczący wzrost zakażeń. Na tę chwilę bardziej prawdopodobne jest stopniowe odchodzenie od obostrzeń z końcem listopada. Konferencję premiera zaplanowano na godzinę 10.00.

Czytaj także: Matura i egzamin ósmoklasisty 2021 na nowych zasadach. Co się zmieni w egzaminach?

Odmrażanie gospodarki: Kiedy zostaną otwarte galerie handlowe, siłownie i restauracje?

Jak ustalił reporter radia ESKA, pierwsze zmiany miałyby dotyczyć handlu, otwarcia sklepów meblowych i w większym stopniu niż ma to miejsce teraz - galerii. Kolejny poziom luzowania obostrzeń to m.in. kluby fitness i siłownie. - Polityk z otoczenia premiera, z którym rozmawiałem podkreśla, że konieczne jest nie tyle ustabilizowanie dobowej liczby zakażeń, co swego rodzaju bufor bezpieczeństwa, jaki udało się - jego zdaniem - stworzyć w szpitalach - podkreśla nasz reporter. Póki co nie ma informacji o ponownym otwarciu lokali gastronomicznych.

QUIZ. Najgłupsze wypowiedzi polskich gwiazd. Wiesz, kto to powiedział? Sprawdź się

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Jedna z wielkich gwiazd muzyki stwierdziła, odnosząc się do pandemii koronawirusa, że "w szpitalach leżą statyści". Kto to powiedział?

Koronawirus w Polsce: Ile jest wolnych łóżek i respiratorów?

Ostatnie dane Ministerstwa Zdrowia mówią o 15 tys. wolnych łóżek covidowych i 800 wolnych respiratorach przy 2 tys zajętych urządzeń. Ostatniej doby odnotowano także 23 975 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej z województw:

  • śląskiego (4377),
  • mazowieckiego (3041),
  • wielkopolskiego (2153).