Krzysztof Chmielewski

i

Autor: Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy / https://www.youtube.com/channel/UCy03QQefwBWSMiMEd4X42Vg /pixabay.com Krzysztof Chmielewski

Olimpiada 2020: KRZYSZTOF CHMIELEWSKI - pływak z Targówka w finale 200 m. motylkiem!

2021-07-28 10:51

Mieszkańcy i mieszkanki Targówka mogą być dumni! Krzysztof Chmielewski, młody pływak z Targówka, zakwalifikował się do olimpijskiego finału 200 m stylem motylkowym. To pierwszy występ na Igrzyskach zaledwie 17-letniego sportowca.

AKTUALIZACJA 28.07 - które miejsce zajął Krzysztof Chmielewski?

W finale na 200 m. motylkiem Krzysztof Chmielewski zajął 8 miejsce. To niewątpliwie świetny debiut sportowca, który dopiero rozpoczyna karierę. Gratulujemy! Liczymy, że w Paryżu stanie na podium!

Krzysztof Chmielewski w finale na 200 m. stylem motylkowym!

Krzysztof Chmielewski w finale na 200 m. stylem motylkowym! To wielki sukces 17-letniego sportowca z warszawskiego Targówka, dla którego jest to pierwszy występ na Igrzyskach Olimpijskich. W półfinałach, które odbyły się we wtorek, 27 lipca, młody Warszawiak osiągnął czas 1.55,29, bijąc tym samym swój życiowy rekord. W całym półfinale był to siódmy rezultat. Dzięki swojemu znakomitemu popisowi na basenie w Tokio, Krzysztof Chmielewski ma teraz możliwość popłynięcia w finale na 200 m motylkiem. Zaplanowano go na środę, 28 lipca około 3:49 czasu polskiego. Co wiadomo o Krzysztofie Chmielewskim? Więcej informacji na jego temat znajdziecie w dalszej części artykułu.

To w tym parku w wiosce olimpijskiej sportowcy się bawią i relaksują

Kim jest Krzysztof Chmielewski?

Krzysztof Chmielewski to mieszkaniec Targówka i wychowanek IUKS Muszelka Warszawa. Pływa również jego brat, który też osiąga spore sukcesy na arenie międzynarodowej. Krzysztof na co dzień uczy się w XLVI LO im. Stefana Czarnieckiego na Targówku. Do pływania, jak twierdzi jego Tata, Krzysztof i Michał trafili przez przypadek. Woda okazała się jednak ich żywiołem.

QUIZ o igrzyskach olimpijskich. Myślisz, że zdasz? Przekonajmy się

Pytanie 1 z 10
Gdzie miały się odbyć igrzyska olimpijskie w 2020 roku?

Awans Krzysztofa do olimpijskiego finału był zaskoczeniem, ale na pewno nie przypadkiem. Polak był znakomity! Liczymy oczywiście na jak najlepszy rezultat Warszawiaka, ale już sam udział w finale podczas olimpijskiego debiutu jest ogromnym sukcesem. Powodzenia, Krzysztof!

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!