żłobek

i

Autor: pixabay/zdjęcie poglądowe

kryminalne

Opiekunki ze żłobka wyzywały i zastraszały dwuletnie dzieci. Sprawą zajmuje się prokuratura

2024-02-14 14:14

Rodzic dziecka uczęszczającego do żłobka w Legionowie postanowił umieścić dyktafon w zabawce, by zweryfikować swoje podejrzenia. To, co odkrył, było wstrząsające. Okazało się, że opiekunki obrażały i poniżały swoich podopiecznych. Dyrekcja postanowiła zwolnić kobiety, sprawą zajmuje się też prokuratura.

Do dramatycznej sytuacji doszło w żłobku "Motylkowy Świat" w podwarszawskim Legionowie. Jak poinformowała "Gazeta Powiatowa", na początku lutego dyrekcja placówki odkryła wstrząsające informacje dotyczące opiekunek pracujących w placówce. To wówczas jeden z rodziców przekazał dyrektorce nagranie z dyktafonu ukrytego w zabawce dziecka.

Urządzenie uwieczniło dowody świadczące o tym, że opiekunki stosowały wobec dzieci przemoc werbalną. "Czego ryczysz, przestań płakać – zaraz wystawię cię na zimno", "Co żeś zrobił, co żeś zrobił debilu", "Nie życzę ci źle, ale dobrze byłoby gdybyś zachorował" - to cytaty z wypowiedzi kobiet zarejestrowane przez dyktafon.

Opiekunki zostały zwolnione ze żłobka za terroryzowanie dzieci

Na te informacje szybko zareagowała dyrekcja żłobka. Po konsultacji z prezydentem miasta, a także pracownikiem wydziału oświaty i miejskim prawnikiem opiekunki uwiecznione na nagraniu zostały zwolnione z pracy dyscyplinarnie.

Następnie dyrekcja zorganizowała spotkanie z rodzicami. 9 lutego poinformowała, że nadużyć dopuściły się trzy z czterech opiekunek grupy dwulatków. Jak zaznaczała, kobiety niewłaściwie komunikowały się z podopiecznymi. Dzieci były zastraszane. Ponadto opiekunki miały używać w pracy wulgaryzmów i często odbierać prywatne telefony w czasie pracy.

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie nadużyć w żłobku

Sprawą zajmuje się również prokuratura oraz policja. Śledztwo jest prowadzone w kierunku znęcania się nad małoletnimi w legionowskim żłobku.

"Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Legionowie. Zostało wszczęte z artykułu 207 par. 1a Kodeksu karnego. W śledztwie konieczne będzie przesłuchanie wszystkich rodziców dzieci z grupy, w której powstały nagranie oraz dyrektorkę i personel żłobka. Ponadto zabezpieczone zostaną nagrania oraz prokuratura wystąpi o dokumentację do urzędu miasta w Legionowie i żłobka miejskiego "Motylkowy Świat" - przekazała TVN Katarzyna Skrzeczkowska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Rondo Dmowskiego zostanie zlikwidowane razem z przejściem podziemnym! Warszawscy urzędnicy podjęli decyzję

Warszawa Zachodnia jak Berlin HBF! Stacja marzeń rośnie w oczach