Ośrodek na Pradze

i

Autor: alg

Walka o ośrodek dla bezdomnych i uzależnionych. Pismo trafiło na biurko prezydenta [WIDEO]

2021-03-18 15:53

Miasto gwarantuje bezpieczeństwo, samorządowcy mówią o stygmatyzowaniu dzielnicy a mieszkańcy są zdezorientowani. Wszystko z powodu Centrum Re-Start dla osób w kryzysie bezdomności i uzależnionych od narkotyków, które ma powstać przy Szpitalu Praskim. Choć inwestycja jest planowana od lat, lokalne władze robią wszystko by nie dopuścić do jej powstania.

Pikieta przed Szpitalem Praskim
Sonda
Powrót do szkoły po Wielkanocy - powinien nastąpić?

Prascy samorządowcy nie składają broni. Robią wszystko, by nie dopuścić do powstania ośrodka dla osób w kryzysie bezdomności oraz uzależnionych od narkotyków na terenie dzielnicy.

Kolejną odsłoną batalii z władzami miasta, które ośrodek planują ulokować przy Szpitalu Praskim, jest pismo do prezydenta Rafała Trzaskowskiego z prośbą o... cofnięcie zgody byłej prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz na przeznaczenie części szpitala na cele społeczne.

Pomysłu broni wiceprezydent Warszawy Aldona Machnowska- Góra.

"I przywrócenie go z powrotem w struktury szpitala, żeby służył nam, prażanom jako szpital, a nie noclegownia dla bezdomnych czy schronisko dla narkomanów. Bo my tutaj mamy już kilka ośrodków i więcej nie potrzebujemy" - mówi autor pisma, prezes Stowarzyszenia Kocham Pragę Jacek Wachowicz.

"Stworzenie takiego miejsca dobrej jakości, bezpiecznego, które będzie zaopiekowane przez władze miasta, w moim odczuciu jest dobrym kierunkiem. To sprawia, że zarówno miejsce, jak i same usługi będą bezpieczne" - tłumaczy wiceprezydent Machnowska- Góra.

Zdezorientowani czują się mieszkańcy. Spotkanie z nimi zostało zaplanowane po Wielkanocy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!