Park Praski przejdzie prawdziwą metamorfozę! Zobacz, co się zmieni!

i

Autor: Zarząd Zieleni m. st. Warszawa

Park Praski przejdzie prawdziwą metamorfozę! Zobacz, co się zmieni!

2021-03-12 13:52

Część prac za nami - teraz czas na generalny remont! Chodzi o Park Praski, który doczekał się modernizacji i w najbliższym czasie ma przejść prawdziwą metamorfozę. W dalszej części tekstu przeczytasz o tym, co ma się zmienić.

Chiny zbudowały sztuczną gwiazdę | ESKA XD - Mobmania #18

Modernizacja Parku Praskiego. Jak się zmieni?

Nowe alejki parkowe, fontanna czy ławki… To wszystko pojawi się w Parku Praskim, w którym właśnie zaczął się generalny remont. W przyszłym roku park ma być całkowicie odnowiony i dostępny dla wszystkich mieszkańców:

- W pobliżu placu z żyrafą planujemy wybudowanie fontanny posadzkowej wraz z grami terenowymi dla dzieci. Dla miłośników deskorolek czy hulajnóg aleję obwodową pokryjemy powierzchnią asfaltową - mówi Anna Stopińska z warszawskiego Zarządu Zieleni

Czytaj także: Minuta ciszy w południe. W ten sposób urzędnicy uczcili ofiary pandemii

Powrót do szkoły. Pamiętasz coś z fizyki? To powinien być BANAŁ!

Pytanie 1 z 10
Jednostką siły jest:

Zmiany w Parku Praskim

Po modernizacji miejsce ma stać się bardziej przyjaznym dla osób z niepełnosprawnościami:

- Ważnym elementem jest likwidacja barier architektonicznych z myślą o potrzebach mieszkańców z ograniczoną mobilnością. Dlatego, miedzy innymi, zostaną zlikwidowane lub dostosowane schody w obrębie przestrzeni parkowej - mówi Anna Stopińska z warszawskiego Zarządu Zieleni

Z kolei przy ławkach pojawią się miejsca dla osób na wózkach.

Remont ma potrwać do czerwca przyszłego roku. Co ważne, w czasie modernizacji, park pozostanie otwarty dla mieszkańców. Zamykane będą czasowo tylko części, w których w danym momencie będą trwały prace budowlane.

Czytaj także: Rafał Trzaskowski na kwarantannie. Jego żona ma COVID-19

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Profesjonalny trening crossfit dla początkujących | ESKA XD - Sportekspertka #18