Piaskownica archeologiczna, zielony labirynt. Wkrótce otwarcie ogrodu botanicznego w Brwinowie!

i

Autor: Arkadiusz Kosiński Arkadiusz Kosiński gm. Brwinów

Piaskownica archeologiczna, zielony labirynt. Wkrótce otwarcie ogrodu botanicznego w Brwinowie!

2021-03-24 13:14

Już w najbliższą sobotę, 27 marca, o godz. 13 zostanie otwarty w parku miejskim w Brwinowie w powiecie pruszkowskim ogród botaniczny. Na spacerowiczów czeka wiele atrakcji.

W parku miejskim w Brwinowie jest ponad 30 tysięcy roślin - w tym drzew, krzewów, pnączy, bylin oraz traw. W brwinowskim parku botanicznym będzie można podziwiać m.in. drewniane rzeźby symbolizujące owoce np. kasztanowca, dębu czy leszczyny. Ale nie tylko. W ogrodzie nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Z myślą o nich przygotowany został edukacyjny plac zabaw, a także piaskownica archeologiczna, w której ukryto... skamieniałe organizmy. W ogrodzie znajduje się również zegar słoneczny odmierzający czas niezbędny do przejścia zielonego labiryntu. Park botaniczny to miejsce dla wszystkich mieszkańców Brwinowa. Obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Również niewidomi będą mogli poczuć na własnej skórze piękno tego ogrodu dzięki tabliczkom z napisami w języku Braille`a.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Michał Szczygieł jakiego nie znacie! Piosenka WIĘCEJ polskim hitem wiosny?

PSYCHOTEST. Jaki jest twój wiek mentalny?

Pytanie 1 z 10
Jak wolisz spędzać czas wolny?